Coadă imensă pe Autostrada Soarelui, după ce o mașină a luat foc

×
Publicitate

Cum era de așteptat într-un weekend atât de cald, și Autostrada Soarelui a fost foarte aglomerată.

La jumătatea autostrăzii, în apropierea, localității Fetești, pe sensul spre Capitală, traficul a fost oprit, după ce o mașină a luat foc pe banda de urgență.

Șoferul și pasagerii au reușit să coboare din autoturism înainte să fie înghițit de flăcări. Pompierii le-au sărit oamenilor în ajutor și au stins vâlvătaia. Între timp, în spate s-a format o coadă imensă.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Dulciuri și sucuri pentru copii expirate de 2 ani și ținute la peste 40 de grade, descoperite într-un depozit din Reșița FOTO

Protecția Consumatorului a descoperit într-un depozit din Reșița dulciuri și sucuri pentru copii expirate și de 2 ani de zile, precum și băuturi răcoritoare și apă ținute în temperaturi de peste 40 de grade.

Incendiile din Turcia au ajuns pe plaje, la hotelurile de lux. Turiștii au fost evacuați cu bărcile localnicilor

Turcia, Grecia și Italia, țări preferate de numeroși români pentru vacanțe, se luptă cu incendiile de vegetație. Turiștii au fost evacuați de pe plaje la Bodrum, în sud-vestul Turciei, unde flăcările amenință hoteluri și locuințe.

Canicula a doborât oamenii pe stradă. Mulți nu au ținut cont de avertizări și au avut nevoie de ambulanțe

Înfruntăm cel mai fierbinte val de căldură din acest an, cu temperaturi resimțite de peste 42 de grade.

Recomandări
România va exploata o sursă de energie cu potențial de 50 de ori mai mare decât Cernavodă. Ar putea acoperi tot consumul

Autoritățile pregătesc terenul pentru primele parcuri de turbine eoliene din largul Mării Negre. România are mare nevoie de soluții alternative de generare a energiei, mai ales în anii secetoși ca acesta. 

Război politic după decizia CCR pe „amendamentul Fritz”. Surse: Nicușor Dan așteaptă motivarea înainte de a acționa

Decizia CCR pentru legea integrității aprinde scena politică. Președintele Nicușor Dan crede că argumentele pe care le-a invocat în sesizarea trimisă erau solide și așteaptă motivarea Curții.

Exercițiu militar de amploare la Cincu. Militarii din șapte țări NATO s-au antrenat cu drone, tancuri și artilerie

O mie de militari din șapte state aliate au participat la un exercițiu organizat la Cincu, în Brașov, de Grupul de Luptă NATO din România.