Ce a pățit o suceveancă după ce a încercat să mituiască un polițist

61999926
Pro TV

O suceveancă a fost pusă sub control judiciar pentru 60 de zile, după ce a încercat să mituiască un ofiţer de poliţie în sala de examinări pentru permisul auto.

Potrivit unui comunicat de presă remis joi, Agerpres, de Biroul de presă al Tribunalului Suceava, miercuri, o femeie în vârstă de 31 de ani care se afla în incinta sediului Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere şi Înmatricularea Vehiculelor (SPCRPCIV) Suceava, în sala de examinări teoretice a oferit unui ofiţer de poliţie cu funcţie de conducere din cadrul instituţiei suma de 100 de euro.

Mita, formată din două bancnote în cupiură de 50 de euro, avea ca scop să influenţeze lucrătorul de poliţie în sensul de a urgenta îndeplinirea unui act ce intră în atribuţiile de serviciu, respectiv programarea susţinerii probei practice a examenului de obţinere a permisului de conducere auto, în condiţiile în care perioada comunicată ca fiind disponibilă pentru susţinerea probei era, pentru municipiul Rădăuţi, luna septembrie, iar pentru municipiul Suceava iulie.

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Reacția ministrului în cazul infirmierelor filmate lovind și înjurând pacienți

Imagini revoltătoare au fost filmate la Spitalul Universitar din Capitală. Un pacient a fost lovit şi înjurat de trei infirmiere, în unitatea de primiri urgenţe.

O femeie fost acroşată şi târâtă de un tramvai, în Iași. Fusese prinsă între uși

O femeie în vârstă de 55 de ani a fost transportată de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Iaşi la Unitatea de Primire a Urgenţelor de la Spitalul Sfântul Spiridon din Iaşi, după ce a fost acroşată şi târâtă de un tramvai.

Mesajul transmis de soția lui Mihai Constantinescu: Este în continuare intubat, dar stabilizat

Soţia lui Mihai Constantinescu a spus că artistul este tot în stare gravă, dar stabilă, fiind în continuare internat la Spitalul Floreasca.

Recomandări
Drona doborâtă la Galați pare să fi fost rusească. A zburat zeci de kilometri în 17 minute. Fragmente găsite lângă Corni

O nouă dronă care a pătruns neautorizat în spaţiul aerian românesc a fost doborâtă azi dimineață, în județul Galați. 

Tragedie pe litoral: Un adolescent de 17 ani a murit în valuri la Olimp, iar un tânăr de 19 ani este căutat de scafandri

Deși e steag roșu arborat pe plajele din sud, doi tineri care au intrat în marea furioasă, în stațiunea Olimp, au dispărut în valuri. 

Zi cu 3 incidente pe litoral: O dronă găsită lângă plaja Modern, un obiect suspect la Eforie și o aripă de în largul mării

Pe litoral în Constanța și Eforie două alerte au dus la evacuarea turiștilor de pe plajă! La Constanța în largul plajei Modern aproape de Portul Tomis a fost găsit un fragment de dronă.