Accident pe linia tramvaiului 41. O femeie a fost lovita in timp ce traversa pe rosu la Podul Ciurel

61851537

"Metroul usor" a acrosat un pieton luni dimineata, in zona Podului Ciurel din Capitala.

Circulatia tramvaielor de pe linia 41 spre Piata Presei Libere este blocata luni dimineata de la ora 9:05 din cauza acrosarii unui pieton in zona Pod Ciurel, a declarat pentru AGERPRES purtatorul de cuvant al Regiei Autonome de Transport Bucuresti (RATB), Constantin Tobescu.

"In jurul orei 9:05, un tramvai de pe linia 41 care se deplasa pe sensul spre Piata Presei Libere, la intrarea in statia Pod Ciurel acroseaza un pieton, o doamna, care traversa pe trecerea de pietoni, insa pe culoarea rosie a semaforului. In prezent, circulatia este blocata doar pe sensul spre Piata Presei Libere. Intentionam sa infiintam o linie naveta de autobuze pe zona respectiva", a precizat Tobescu.

Potrivit sursei citate, un echipaj SMURD s-a prezentat deja la fata locului pentru analizarea situatiei medicale a pietonului accidentat.

Articol recomandat de sport.ro
Frumoasă și seducătoare, dar cu probleme la cap: „Nu mai pot!“
Frumoasă și seducătoare, dar cu probleme la cap: „Nu mai pot!“
Citește și...
Un ucrainean deghizat și un rus au furat de la un preot banii cu care acesta cumpăra mâncare pentru nevoiași, în București

Un ucrainean și un rus au furat de la un preot din Teleorman banii cu care acesta cumpăra dintr-un hipermarket din București mâncare pentru nevoiași. Ucraineanul era deghizat cu o barbă, de care a scăpat în timp cu fugea cu mașina rusului pe A1.

Accident rutier grav în județul Mureș. Zece răniți, dintre care opt minori. Cum s-a produs impactul

Mobilizare de forțe sâmbătă seară într-o localitate din județul Mureș.

Un tânăr din Bistrița, care se afla pe motocicletă, s-a întâlnit cu un urs în pădure. Doar el a scăpat întreg

Experiență de coșmar pentru un tânăr de 24 de ani din Bistrița. În timpul unei plimbări cu motocicleta s-a întâlnit cu un urs, iar ca să scape băiatul și-a abandonat vehiculul care a fost făcut bucăți de animal.

Recomandări
AMR 1 zi până când PSD ar putea arunca România în criză politică. Toate semnalele duc spre un vot pentru abandonarea corabiei

O zi a mai rămas până la referendumul intern din PSD. Social-democrații anunță că îi vor retrage sprijinul politic premierului Ilie Bolojan. Între timp, filiala partidului din Sectorul 4 a organizat o conferință de presă. 

Iranul a închis din nou Strâmtoarea Ormuz și amenință că orice navă „va fi luată drept țintă”. Replica lui Trump

Iran a închis din nou duminică Strâmtoarea strategică Ormuz drept represalii la continuarea blocadei porturilor sale de către SUA, cu trei zile înainte de expirarea armistițiului între cele două țări.

Alegeri în Bulgaria 2026. Mobilizare mai mare la urne, față de scrutinul precedent. Partidul lui Radev, favorit în sondaje

În Bulgaria sunt alegeri, duminică (19 aprilie), pentru alegerea membrilor Parlamentului. Favorit în sondaje este fostul președinte Rumen Radev.