Circulatie blocata in Capitala. Un metrou s-a defectat la statia Tineretului si un accident a blocat tramvaiele in Militari

×
Publicitate

Circulatia tramvaielor liniei 41 este blocata, vineri, in ambele sensuri, dupa ce in Pasajul Lujerului a avut loc o tamponare intre doua masini, iar unul dintre acestea a ajuns pe linie.

In urma accidentului, un barbat aflat intr-unul dintre cele doua autoturisme a fost ranit usor, fiind transportat la spital pentru acordarea de ingrijiri medicale.

Circulatia tramvaielor liniei 41 a fost blocata mai intai pe sensul de mers dinspre Lujerului spre Bulevardul Timisoara, apoi si pe celalalt sens.

De asemenea, este blocata si banda de circulatie spre Bulevardul Timisoara. Purtatorul de cuvant al Regiei Autonome de Transport Bucuresti, Brandusa Raeceanu, a declarat, pentru Mediafax, ca circulatia tramvaielor este blocata de la ora 07.55, din cauza ca una dintre masinile implicate in accident s-a rasturnat pe linie, pe sensul de mers spre Ghencea.

Brandusa Raeceanu a precizat ca, pentru preluarea calatorilor, a fost introdusa linia naveta de autobuze 641, care va ramane in circulatie pana cand traficul pe linia de tramvai va fi deblocat.

Politistii urmeaza sa stabileasca in ce conditiile s-a produs accidentului si care dintre cei doi soferi este vinovat.

Blocaj la metrou din cauza unei defectiuni

Circulatia a fost intrerupta la metrou, vineri dimineata, timp de aproximativ 30 de minute, in urma unei defectiuni produse la o garnitura de tren care se afla in statia Tineretului, ceea ce a dus la aglomerarea mai multor statii.

Potrivit reprezentantilor Metrorex, defectiunea s-a produs la un tren bombardier, in statia Tineretului, iar din acest motiv a trebuit sa stationeze mai bine de 20 de minute.

"Calatorii au fost informati in tren si in statii. Circulatia a fost reluata, insa este in continuare aglomeratie", au precizat reprezentantii Metrorex.

Articol recomandat de sport.ro
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
Citește și...
Gest emoționant făcut de jucătorii de la Galatasaray, pe teren, în memoria lui Mircea Lucescu. VIDEO

Un val de emoție a cuprins lumea fotbalului după dispariția lui Mircea Lucescu.

Bolojan: Miniştrii Sănătăţii şi Finanţelor lucrează pentru a declanşa negocierile cu Pfizer. Vom solicita şi sprijin de la CE

Premierul Ilie Bolojan a declarat miercuri că miniştrii Sănătăţii şi Finanţelor vor merge săptămâna viitoare în SUA pentru a începe negocierile cu compania Pfizer, în urma procesului pierdut privind achiziţia vaccinurilor anti-COVID. 

Ciprian Marica, despre Mircea Lucescu: „Era mai mult decât un antrenor, era un mentor care ne-a schimbat viețile”

Fostul international Ciprian Marica, unul dintre sportivii care au avut șansa sa lucreze cu Mircea Lucescu la Sahtior Donețk, a fost prezent marți seara în platoul Știrilor PRO TV de la ora 19:00.

Recomandări
Trump va discuta cu Mark Rutte despre o posibilă retragere a SUA din NATO: „A întors spatele americanilor”

Casa Albă a anunțat miercuri că președintele american Donald Trump va aborda, în cadrul întâlnirii programate în Biroul Oval cu secretarul general al NATO, Mark Rutte, tema unei posibile retrageri a Statelor Unite din Alianța Nord-Atlantică, potrivit EFE.

Trupul lui Mircea Lucescu a fost depus la Arena Națională. Răzvan Lucescu a stat în permanență lângă sicriul tatălui

Mircea Lucescu s-a întors marți pentru ultima dată acasă, pe stadion, în mijlocul celor care l-au iubit și admirat. Trupul neînsuflețit a fost depus la Arena Națională, unde a avut loc și prima slujbă de priveghi. 

Nicușor Dan a semnat decretele: noi șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT. A refuzat o singură numire

Președintele Nicușor Dan a anunțat că a semnat decretele pentru numirea noilor procurori-șefi ai marilor parchete, oficializând astfel schimbări importante în conducerea Ministerului Public.