Un bărbat şi-a violat fiica vitregă, de 10 ani, sub ochii fraţilor acesteia

61920655
iStock

Un bărbat în vârstă de 40 de ani, din oraşul Ciacova, judeţul Timiş, a fost arestat pentru 30 de zile, după ce a violat-o pe fiica de zece ani a concubinei sale. Fetiţa a povestit întâmplarea mamei, care a anunţat Poliţia.

Potrivit poliţiştilor, fetiţa a fost violată de tatăl vitreg în noaptea de 5 spre 6 noiembrie, chiar în aceeaşi cameră unde se aflau fraţii mai mici ai fetei, de cinci şi şapte ani. Băiatul de şapte ani ar fi văzut ce se întâmplă, însă de frică s-a prefăcut că doarme.

Fetiţa a povestit întreaga întâmplare mamei sale care s-a prezentat la Poliţie pentru a sesiza fapta.

Poliţiştii spun că bărbatul este recidivist. El a mai fost condamnat pentru viol, în anul 1997, iar în cazier mai are trecute fapte de furt. În ultimii şapte-opt ani, acesta nu a avut niciun loc de muncă.

Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, iar miercuri a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile sub acuzaţia de viol.

Articol recomandat de sport.ro
„Sunați-l imediat pe Infantino!” Trump, ținta ironiilor în Rusia după ce SUA a fost eliminată de la Mondial
„Sunați-l imediat pe Infantino!” Trump, ținta ironiilor în Rusia după ce SUA a fost eliminată de la Mondial
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Mark Rutte anunță consolidarea capacităților de apărare ale NATO. Noi aeronave Airbus și negocieri avansate cu Saab

Secretarul general al NATO, Mark Rutte, a anunțat marți, la Forumul Industriei de Apărare din cadrul summitului de la Ankara, mai multe contracte de armament, inclusiv unul cu Airbus.

Județele cu cele mai bune și cele mai slabe rezultate la BAC 2026. Cluj pe primul loc, Ilfov, cea mai mică rată de promovare

Rezultatele la Bacalaureat 2026, publicate înainte de contestații, arată diferențe importante între județe în ceea ce privește rata de promovare. La nivel național, pentru candidații din promoția curentă, rata de promovare este de 79,7%

Marine Le Pen, condamnată la trei ani de închisoare, dintre care doi cu suspendare. Poate candida la alegeri, dar cu brățară

Marinei Le Pen, lidera deputaților din cadrul Adunării Naționale din Franța, a fost condamnată la trei ani de închisoare, dintre care doi cu suspendare, și la o interdicție de 45 de luni de a ocupa funcții publice, dintre care 30 cu suspendare.