Un angajat al M.A.I. este acuzat că ar fi bătut cu bestialitate un copil de 14 ani

×
Publicitate

Un angajat al Ministerului de Interne este acuzat că ar fi bătut cu bestialitate un copil de 14 ani, pentru că i s-ar fi părut că puștiul a avut un comportament nepotrivit cu fiica sa.

Băiatul lovit și-a sunat părinții, iar aceștia, revoltați, au făcut plângere penală împotriva presupusului agresor. Poliția a început cercetările în acest caz.

Băiatul agresat povestește că s-a întâlnit prin cartier cu fata, care îi este colegă de școală și amândoi au stat puțin de vorbă, fără să se certe.

Tatăl fetei a observat discuția de la balcon și, se pare, ceva l-a deranjat. Bărbatul ar fi coborât de la etaj, l-ar fi prins pe stradă pe copilul de 14 ani și l-ar fi lovit cu sălbăticie.

Băiatul lovit susține că agresorul mirosea puternic a alcool. Copilul și-a sunat tatăl, care a chemat imediat poliția la fața locului. Omul spune că agenții au intrat în locuința celui acuzat, unde au stat circa 20 de minute.

La plecare, nu au mai zis nimic. A aflat mai târziu că bărbatul lucrează în Ministerul de Interne.

Mama copilului agresat: ”E foarte greu! Deci eu încă nu pot să-mi revin. Pentru mine este un șoc. Deci chiar este un șoc foarte mare. Nu credeam că o să ajung vreodată să-mi văd copilul bătut de o persoană în care ar trebui să avem încredere, să fie un exemplu pentru noi în această viață.”

Părinții băiatului au depus plângere penală împotriva agresorului, iar poliția confirmă că lucrează la acest caz. Nu oferă însă prea multe detalii.

Raluca Brezeanu: ”La nivelul IJP Prahova se află în cercetare o cauză în care este reclamat un angajat al MAI. Cercetările sunt în derulare pentru lămurirea tuturor aspectelor necesare stabilirii adevărului, dar și luării măsurilor legale.”

Băiatul bătut este atât de șocat de cele întâmplate, încât părinții au decis să apeleze la un psiholog, pentru a-l ajută să depășească trauma suferită.

Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Donald Trump și-a trecut în declarația de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca. 927 de pagini de bunăstare | DOCUMENT

Donald Trump și-a trecut în declarația oficială de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca, pe care compania sa de dezvoltare imobiliară urmează să-l ridice în orașul transilvănean. Trump are o avere totală estimată la 6,5 miliarde de dolari.

Câți bani au strâns românii în Pilonul 3 de pensii facultative. Contribuția medie este de 167 lei/lună

Fondurile de pensii facultative (Pilonul 3) aveau active în valoare de 8,4 miliarde de lei, la finalul lunii mai 2026, în creştere cu 38% comparativ cu nivelul înregistrat în aceeaşi perioadă a anului anterior, conform ASF.

Ce mesaj a transmis, de Ziua Justiției, preşedintele Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, judecătoarea Lia Savonea

Preşedintele Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, judecătorul Lia Savonea, a transmis, duminică, un mesaj de Ziua Justiţiei, în care a afirmat că astăzi, mai mult ca oricând, trebuie apărată independenţa reală a judecătorului.