Eros Ramazzotti implineste astazi 45 de ani

60183075

Eros Luciano Walter Ramazzotti s-a nascut pe 28 octombire 1963 si este unul din cei mai iubiti cantareti si compozitori italieni.

Are la activ noua albume, doua compilatii, doua albume live si 34 single-uri, pe care le-a vandut cu succes in toata lumea.

In 25 de ani de cariera a vandut peste 40 de milioane de albume si a cantat in duet cu Andreea Bocelli, Joe Cocker, Tina Turner, Cher, Anastacia, Luciano Pavarotti si Laura Pausini.

In 2007 a concertat si la noi in tara.

Noi ii uram cantaretului La multi ani!

Articol recomandat de sport.ro
Zece țări europene i-au dat o lovitură dură Rusiei! Vestea care îl va înfuria pe Vladimir Putin
Zece țări europene i-au dat o lovitură dură Rusiei! Vestea care îl va înfuria pe Vladimir Putin
Citește și...
Kate Middleton a strălucit la Royal Ascot. Ținuta galbenă spectaculoasă care a întors toate privirile | GALERIE FOTO

Prințesa de Wales a revenit la Royal Ascot după o pauză de trei ani și a adus cu ea, într-adevăr, propria rază de soare.

Bonnie Tyler a ieșit din comă indusă după cinci săptămâni. Artista rămâne în stare gravă, la terapie intensivă

Cântăreaţa britanică Bonnie Tyler este din nou conştientă după ce a petrecut cinci săptămâni într-o comă indusă medical, au anunţat impresarii artistei luni, într-un comunicat, potrivit DPA.

Imagini inedite de la „Trooping the Colour”, parada militară dedicată regelui Charles al III-lea la Londra | GALERIE FOTO

Regele Charles al III-lea al Marii Britanii şi-a sărbătorit sâmbătă, oficial, ziua de naştere (deşi este născut la 14 noiembrie), prin tradiţionala paradă militară „Trooping the Colour”, organizată la Londra.

Recomandări
Schimbări în PNL înainte de Congres. Ce ar urma să decidă liberalii în Consiliul Național, de la ora 17:00

Consiliul Național al PNL se reunește, vineri după-amiază, pentru convocarea unui Congres extraordinar al partidului.

Primul val de caniculă care lovește România în acest an. Jumătate de țară va fi sub Cod galben. HARTĂ

România intră, începând cu 19 iunie la ora 10:00, într-un episod de vreme tot mai caldă, care se va intensifica treptat până la începutul săptămânii viitoare, 22 iunie ora 21:00.

Român trimis 15 ani într-un „gulag” rusesc. Adrian David Cherciu, găsit vinovat de spionaj în favoarea Ucrainei

Un cetățean român în vârstă de 22 de ani a fost condamnat la 15 ani de închisoare într-o colonie penală de maximă securitate în Rusia, după ce a fost găsit vinovat de spionaj în favoarea Ucrainei.