Vineri, 16 octombrie, Pro Tv Difuzeaza "Contra timp 2"

60372903

Dragos Bucur, Andi Vasluianu, Victor Rebengiuc, Raluca Aprodu si Tili Niculae, sub bagheta regizorului Jesus del Cerro, autorul renumitelor "Cu un pas inainte" si "Contra timp", revin la Pro Tv vineri, in "Contra timp 2".

Contra timp 2
Pelicula, produsa de MediaPro Pictures, pune echipa de la Crima Organizata, condusa de Calin Boboc (Dragos Bucur), in fata unor situatii in care imprevizibilul face legea.

Ca si "Contra timp", "Contra timp 2" dezlantuie adrenalina pe micile ecrane la Pro Tv si tine telespectatorii cu sufletul la gura.

Pentru Andi Vasluianu, interpretul lui Bogdan Codrea, scena de la finalul filmului i-a dat de furca incredibil de mult, tocmai pentru ca actorul are oroare de inaltime. „Am filmat pe parcursul a doua zile pe acoperisul unui hotel de vreo 15 etaje, de unde se vedea Bucurestiul la picioarele mele si unde mi-au transpirat mainile de emotie”, a marturisit cu sinceritate Andi.

Si pentru Dragos Bucur, filmarile pentru "Contra timp 2" au fost extrem de solicitante si s-a pregatit temeinic pentru fiecare scena in parte. Avand in vedere ca cea mai mare parte a actiunii se desfasoara intr-un avion Boeing 737, cu 160 de locuri la bord, miscarile din timpul luptei dintre Dragos Bucur si Florin Piersic Jr. trebuiau sa fie foarte precise, tocmai pentru ca nimeni sa nu fie ranit in realitate.

Vineri, 18 octombrie, de la ora 22:30, la Pro Tv, echipa condusa de Calin Boboc da piept cu alte doua situatii limita. Calin si Lori (Raluca Aprodu) pleaca in Spania pentru a-l aduce in tara pe cel mai influent traficant de carne vie din Europa de Vest, Corsicanu (Florin Piersic Jr.). In tot acest rastimp, colegii lor ramasi in tara sunt pe urmele unui ucigas in serie psihopat, care isi arde victimele de vii, insa le este imposibil sa puna cap la cap toate indiciile si sa-l captureze.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
Citește și...
Concertul lui Bad Bunny de la Milano, întrerupt de grindină. 80.000 de oameni evacuați, fani răniți de gheață | VIDEO

Un concert al cântăreţului portorican Bad Bunny de la Milano a fost întrerupt sâmbătă seara, după ce o puternică furtună cu grindină a obligat circa 80.000 de persoane să părăsească locul de desfăşurare a evenimentului în aer liber.

LP și Nothing But Thieves, în fața a zeci de mii de oameni la Electric Castle. Ploaia nu a stricat atmosfera

Ploaia, o tradiție la Electric Castle, a marcat cea de-a treia noapte de festival.

Ghidul distribuției filmului ”Odiseea”. Eroii, zeii și personajele principale din epopeea greacă a lui Christopher Nolan

Adaptarea realizată de regizorul Christopher Nolan după epopeea greacă a lui Homer, „Odiseea”, este, într-adevăr, epică, scrie publicația Variety.

Recomandări
Alertă în județul Tulcea. Populația avertizată cu un mesaj RO-ALERT, după ce radarul MAPN a detectat ”o țintă aeriană”

Ministerul Apărării Naţionale a anunțat, duminică, faptul că sistemul său de supraveghere radar a detectat în ziua de 19 iulie, ora 13.19, ”o țintă aeriană la o distanță de aproximativ 15 km est de localitatea Vâlcove, Ucraina”.

Rusia a lansat unul dintre cele mai agresive atacuri cu rachete balistice de până acum, în războiul cu Ucraina

Rusia a lansat unul dintre cele mai ample atacuri cu rachete balistice împotriva Ucrainei de la declanșarea invaziei sale pe scară largă, în urmă cu mai bine de patru ani.

Rupere de nori în stațiunea Bușteni. Viitura a măturat tot în cale și a blocat circulația pe DN1. VIDEO

O rupere de nori în Munții Bucegi a provocat viituri care au inundat DN1 în Bușteni. Pârâul Jepi a ieșit din matcă, iar torenții au adus bușteni, pietre și nisip pe șosea.