"Vreau sa luminati toata Romania. Bucuresti esti epic!" Rihanna, cucerita de zecile de mii de fani din Piata Constitutiei

Rihanna

Pe o scena alba si dupa 25 de minute de intarziere, Rihanna a reusit sa cucereasca inca de la prima melodie zecile de mii de romani adunati in Piata Constitutiei. Cucerita a fost, insa, si artista de atmosfera incredibila cu care a fost primita.

Intr-o rochie neagra, scurta, ochelari de soare si pantaloni de cowboy din piele neagra, Rihanna si-a inceput show-ul cu balada ”Stay”. O alegere surprinzatoare, avand in vedere ca artista este cunoscuta drept „bad girl”, datorita miscarilor lascive si atiudinii nonconformiste. Cu toate astea, cantareata si-a inceput show-ul din Capitala cu o melodie care i-a pus in valoare vocea impecabila.

Sutele de telefoane mobile au captat momentele cheie ale concertului. Rihanna a interactionat in permanenta cu publicul, spre bucuria celor prezenti in Piata Constitutiei.

A existat si o nemultumire in randul fanilor, si anume ca „Rihanna a cantat prea putin”.

Citește și
rihanna si drake
Pretentiile Rihannei inainte de concertul din Piata Constitutiei. Ce le-a cerut artista organizatorilor

Altii au sperat ca pe scena va urca si un invitat special. Cantaretul canadian pop-R&B The Weeknd si-a anuntat inca din luna martie retragerea din turneul ”Anti” al Rihannei, din cauza unor schimbari neprevazute care vizeaza proiectele sale viitoare. Cum seria de concerte incepuse la acel moment, Rihanna nu a stabilit nicio alta colaborare pe care sa o prezinte in show-urile sale.

A existat si o problema tehnica, aparuta chiar la inceputul show-ului. Cele doua ecrane, amplasate de-o parte si de alta a scenei, nu au functionat cateva minute bune.

Hituri ca ”Bitch Better Have My Money”, ”Umbrella”, ”Man Down” si ”Diamonds” au fost aclamate de public, in timp ce unul dintre mixuri a inclus si intro-ul melodiei ”Dragostea din tei” a grupului O-zone, spre bucuria celor prezenti.

Vreau sa va duc inapoi in timp”, a spus ea, inainte de a canta primul sau succes, ”Umbrella”, timp in care, in public, o umbrela a fluturat in semn de recunoastere.

”Este uimitor. Si show-ul abia a inceput. Sunt indragostita de voi. Bucuresti esti epic!”, a mai afirmat artista.

Piesa ”Desperado”, de pe recentul album ”Anti”, a fost cea care a deschis seria cantecelor pe care artista le-a interpretat integral.

Pe un solo de chitara, recompensat cu aplauze de public, Rihanna a parasit scena, pentru a lasa locul a trei dansatori, care au pregatit spectatorii pentru un alt hit, ”Man Down”.

Acesta este momentul meu preferat din spectacol. Puneti jos telefoanele, le puteti pastra doar daca imi faceti poze”, a indemnat ea si au urmat piesele ”Take Care”, in varianta originala fiind un duet cu Drake, si ” We Found Love/ How Deep Is Your Love”.

Pentru ”Diamonds”, Rihanna a cerut publicului: ”Vreau sa luminati toata Romania, cu brichete, lanterne, telefoane, dinti...”, a glumit ea. Scena a fost inundata de o spuma alba, iar Piata Constitutiei, de mii de lumini.

Din playlistul concertului au facut parte si ”FourFiveSeconds”, ”Love on the Brain”, iar ”Kiss it Better” a incheiat concertul.

”Ma faceti sa vreau sa raman aici. M-am simtit foarte bine in seara asta. Am gasit atata dragoste aici”, a spus Rihanna inainte de a parasi scena, iar drept amintiri a pastrat si o palarie primita din public.

La scurt timp dupa incheierea concertului, Rihanna a pus pe contul de Instagram cateva clipuri din timpul concertului, drept multumire pentru primirea de care a avut parte la Bucuresti.

 

Bucharest.

Un clip video postat de badgalriri (@badgalriri) pe

 

Bucharest. BBHMM.

Un clip video postat de badgalriri (@badgalriri) pe

 

cuntceited.

Un clip video postat de badgalriri (@badgalriri) pe

 

Articol recomandat de sport.ro
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Citește și...
Rihanna a facut o atmosfera senzationala pentru zecile de mii de fani din Piata Constitutiei. Surpriza oferita de artista
Rihanna a facut o atmosfera senzationala pentru zecile de mii de fani din Piata Constitutiei. Surpriza oferita de artista

Piata Constitutiei din Bucuresti a fost luata cu asalt duminica seara de zeci de mii de fani ai Rihannei. Artista a urcat pe scena si i-a impresionat pe spectatori atat cu vocea, cat si cu coregrafia provocatoare.

Pretentiile Rihannei inainte de concertul din Piata Constitutiei. Ce le-a cerut artista organizatorilor
Pretentiile Rihannei inainte de concertul din Piata Constitutiei. Ce le-a cerut artista organizatorilor

Mai sunt doar cateva ore pana cand Rihanna va urca pe scena, la Bucuresti, in fata a 50.000 de fani. Concertul face parte din turneul international inceput in toamna anului trecut in America.

Rihanna ajunge la Bucuresti cu o echipa de 100 de persoane.
Rihanna ajunge la Bucuresti cu o echipa de 100 de persoane. "S-a cerut si mancare traditionala romaneasca"

A inceput numaratoarea inversa pentru cel mai asteptat concert al verii din Romania. Renumita cantareata Rihanna va canta duminica la Bucuresti, unde sunt asteptati 50.000 de fani.

Recomandări
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a trimis la Curtea Constituţională concluziile unei "expertize independente" întocmite de un expert contabil autorizat. 

Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online
Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online

Autoritățile vor ca datoriile pe care românii le au la Fisc și la direcțiile de taxe locale să apară pe liste publice care pot fi accesate online.

A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi
A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi

În premieră pentru infrastructura din România, a ajuns la noi un utilaj uriaș care va fora prin munți, cu ajutorul unei tehnici noi, un tunel rutier de autostradă.