Face surfing fara un brat, dupa ce a fost atacata de rechini

60227365

Bethany Hamilton reprezinta imaginea ambitiei, vointei si a dorintei de reusita si e, in acelasi timp, un exemplu pentru toti sportivii si chiar pentru oamenii obisnuiti.


Cand avea doar 13 ani, Bethany Hamilton a fost atacata de un rechin de 4.5 metri, pe cand facea surfing pe o plaja din Hawaii.

In urma acestui incident, Bethany a ramas fara un brat, insa a refuzat sa se dea batuta. Tanara si-a indeplinit saptamana trecuta visul: a castigat titlul ASP World Junior Women’s Surfing.

"Mi-a fost foarte greu sa cred ca ma voi mai urca vreodata pe o placa de surf, dar am reusit", a declarat Bethany, acum in varsta de 18 ani.

"Inca trebuie sa ma mai lupt cu frica pe care o am fata de rechini. Nu cred ca voi reusi sa trec vreodata peste asta, insa nu am de gand sa renunt", a mai spus hawaiianca.

Vezi un clip uimitor cu Bethany Hamilton pe placa de surf!

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Celebra cântăreață din România formează un cuplu cu un fotbalist mai tânăr cu 13 ani! Fiul ei este legitimat la FCSB
GALERIE FOTO Celebra cântăreață din România formează un cuplu cu un fotbalist mai tânăr cu 13 ani! Fiul ei este legitimat la FCSB
Citește și...
Care este mâncarea preferată a lui Florin Dumitrescu. Juratul MastrerChef a vorbit despre începuturile în bucătărie

Florin Dumitrescu și-a construit cariera în bucătărie încă de la o vârstă fragedă, într-o perioadă în care meseria de bucătar arăta foarte diferit față de astăzi. 

Andreea Esca, Pavel Bartoș, Andi Moisescu și Cabral, surpriza PRO TV pe scena UNTOLD. „Ne vedem în toamnă!”

Zara Larsson a făcut vineri seară un show spectaculos la UNTOLD. Artista și-a surprins publicul cu mișcările sale, iar fanii au cântat fiecare vers.

Sting a făcut spectacol la Untold, în fața a zeci de mii de fani. Artistul a salutat publicul în limba română

Cluj Arena a fost plină joi seară, la concertul celebrului Sting. 

Recomandări
Primele efecte după scufundarea barjelor în Dunăre. Câte zile de funcționare a primit în plus reactorul de la Cernavodă

Operațiunea de scufundare a celor 4 barje, în Dunăre s-a încheiat, iar primele efecte se văd, la Cernavodă. Nivelul apei a crescut, cu 4 centimetri în dreptul pompelor de răcire ale Unității 2. 

Cum ar fi ajuns un clip despre „ambulanța neagră” să ducă la atacul cu bâte și topoare din Cluj. Trei tineri, reținuți

Incident șocant petrecut, într-o localitate din județul Cluj. O salvare în misiune a fost atacată de niște localnici, cu bâte și topoare. 

Noi reguli pentru trotinetele electrice în București. Amenzi de până la 5.000 de lei pentru cei care le încalcă

Trotinetele electrice vor avea reguli mult mai stricte în București. Dacă în Sectorul 1, acestea au fost interzise în parcuri, și la locurile de joacă și Primăria generală pregătește un regulament nou, pentru cele de închiriat.