Coincidente sau blesteme? Ionela Prodan e urmarita de accidente

×
Publicitate

Acum 37 de ani, in urma unui grav accident, Ionela Prodan a intrat in coma, chiar in ziua in care trebuia sa isi boteze fata, pe Ana Maria. La Happy Hour, cantareata a vorbit pentru prima data in public despre acea perioada neagra din viata ei.

Pe cand fiica sa, Ana Maria, avea doar doua luni si jumatate, Ionela Prodan a fost grav ranita intr-un accident violent. Sunt 37 de ani de-atunci. Artista se intorcea de la un concert de la Braila, iar soferul masinii in care se afla a adormit si a intrat pe contrasens.

Artista isi aminteste ca imediat dupa iesirea din coma a avut un vis pe care si azi il considera… providential.

A doua zi dupa acest vis, cantareata sustine a inceput sa isi revina si a invatat din nou… sa traiasca.

Ionela Prodan a mai povestit ca familia sa a fost marcata de accidente tragice. Tatal artistei a sfarsit intr-un accident de motocicleta, cu doua luni inainte ca ea sa vina pe lume.

Iar primul ei sot si-a pierdut cea dintai nevasta intr-un accident de masina. Chiar si fiica mai mica a cantaretei, Anca Elena Prodan, a fost la un pas de moarte, la varsta de 17 ani, tot in urma unui accident rutier.
 

Articol recomandat de sport.ro
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
Citește și...
„Au dat peste mine, ăsta a fost singurul lor ghinion”. Cămătarii, premieră pe VOYO și PRO TV

În această seară, de la ora 23:30, la PRO TV, telespectatorii vor putea urmări primul episod al serialului documentar CĂMĂTARII.

Unul dintre cele mai emoționante momente ale concertului Max Korzh a fost în timpul piesei dedicate victimelor din Ucraina

Arena Națională a fost aseară gazda unui fenomen cultural despre care România știa foarte puțin până acum. 

Cannes 2026. Cum a ajuns Sebastian Stan să lucreze cu Cristian Mungiu: ”Am fost curioși în legătură cu stilul lui de lucru”

Triumf românesc la Cannes! Filmul lui Cristian Mungiu, „Fjord”, cu Sebastian Stan în rol principal, a câștigat marele premiu, Palme d’Or, la aproape două decenii după alt succes al regizorului nostru, la același festival prestigios.

Recomandări
Un nou draft al legii salarizării bugetarilor. Sporurile scad la 20%, dispare indemnizația de hrană

Noul draft al viitoarei legi a salarizării bugetarilor, care ar urma să intre în vigoare din iulie 2027, prevede reducerea sporurilor, eliminarea indemnizației de hrană și introducerea unui sistem unitar de salarizare în sectorul public.

Barometru INSCOP. Cum ar vota românii în cazul unui referendum pentru demiterea președintelui Nicușor Dan

Institutul de cercetare sociologică INSCOP a întrebat 1100 de români cum ar vota dacă duminica viitoare ar fi organizat un referendum privind demiterea președintelui României, Nicușor Dan.

„Au dat peste mine, ăsta a fost singurul lor ghinion”. Cămătarii, premieră pe VOYO și PRO TV

În această seară, de la ora 23:30, la PRO TV, telespectatorii vor putea urmări primul episod al serialului documentar CĂMĂTARII.