Constanta: cuplu atacat de hoti in plina strada

×
Publicitate

Clipe de spaima pentru un cuplu din Constanta, atacat de mai multi indivizi mascati.


Politistii spun ca hotii au actionat la comanda, avand informatii ca femeia va scoate o suma importanta de bani din societatea la care lucra.

Hotii au dat lovitura in fata unui depozit en-gros, imediat dupa lasarea intunericului. Au asteptat ca masina sa iasa pe poarta si i-au taiat calea cu un jeep.

Au taiat centurile de siguranta ale femeii, au tras-o afara din masina si i-au luat poseta. Credeau ca vor gasi acolo cel putin 10.000 de lei, dar s-au ales doar cu niste farduri si 200 de lei, banii de cheltuiala ai femeii. 

Anchetatorii sunt de parere ca hotii voiau sa jefuiasca o casierita, insa au incurcat masinile. Ei spun ca unul dintre angajati le-a dat pontul hotilor, in schimbul unei parti din prada. 

Primii suspecti sunt chiar paznicii depozitului, care au declarat ca nu au vazut nimic, chiar daca jaful a avut loc la 10 metri de ghereta lor.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Abuzata iar apoi ucisa pentru un pumn de bani si bijuterii

Aceasta soarta a avut-o o batrana din judetul Constanta. Principalul suspect este un tanar de 21 de ani chiar din satul ei care a ravnit la mica avere si nu s-a sfiit sa ia o viata ca sa puna mana pe ea.

Captura de droguri la Constanta!

Nu s-a deschis inca sezonul estival, dar la malul marii traficantii de droguri sunt in plina activitate. Politistii i-au luat pe sus pe doi barbati din Constanta care aveau peste un kilogram de hasis.

Un detinut cere sa fie eliberat dupa ce a comis un triplu asasinat

Condamnat la 25 de ani de inchisoare, albanezul Shyti Blenis sustine acum ca el doar a asistat la crime si nu a participat.

Recomandări
Surprize în Guvernul pregătit de Eugen Tomac. Propunerile făcute de premierul desemnat pentru Finanțe, Justiție și Sănătate

Lista viitorului Guvern pregătit de premierul desemnat Eugen Tomac continuă să se contureze, în ciuda dificultăților politice și a negocierilor încă neîncheiate pentru formarea unei majorități parlamentare.

Mărturiile românilor după atacul asupra celor trei familii, în Belfast: „Pur și simplu le-au dat foc la tot. Vor pleca mâine”

20 de cetățeni români din Belfast, între care sunt și șapte copii, au cerut ajutorul consulatului României, după valurile de violențe anti-migranți izbucnite marți seara. Cu toții vor să se întoarcă în țară. 

NATO, dispusă să apere proiectul de 4 miliarde de euro al României de atacurile rusești. Ce au convenit aliații

Aliații NATO au discutat despre o propunere privind un program accelerat de achiziționare de drone, după aproape două săptămâni de la incidentul cu drona rusească care a explodat într-un bloc din Galați.