Imagini neoficiale cu noul BlackBerry A10. De ce ar putea fi mai bun ca Galaxy S4 si iPhone

61356523

Un clip difuzat recent spare sa confirme zvonurile conform carora BlackBerry va lansa in curand un nou smartphone cu ecran tactil. Telefonul se va numi Aristo sau A10.

Speculatiile privind lansarea noului model au inceput in urma cu o saptamana, cand au aparut cateva fotografii neoficiale, insa acum a aparut si un film de prezentare.

Desi a fost sters de pe YouTube, clipul prezinta anumite caracteristici ale telefonului, care au fost imediat preluate de specialisti.

BlackBerry, A10

Forumul Crackberry a facut la timp cateva capturi de imagine. Din acestea, reiese ca Aristo va avea un ecran tactil de 12,7 cm, o camera de 8MP, procesor dual-core cu GPU quad-core.

Sistemul care va fi folosit este de ultima generatie, BB 10.2.
Daca aceste informatii sunt adevarate, A10 va deveni un concurent serios pentru Samsung Galaxy S4.

Potrivit forumului Crackberry, citat de Daily Mail, filmuletul provenea chiar de la BlackBerry, pentru ca avea intr-un colt brandul companiei, cu precizarea: “BlackBerry confidential - shared under NDA'.

Firma BlackBerry a refuzat sa comeneze pe acest subiect.

Noul telefon va fi mai bun pentru jocuri si va avea o baterie cu o durata de viata mai lunga, mult mai durabila decat modelele de la Apple sau Samsung.

BlackBerry, A10

Desi va avea acelasi dimensiuni ca Galaxy S4, modelul coreean va avea o rezolutie mai buna, de 1080x1920 pixeli.

Iata mai multe specificatii ale noului smatphone, potrivit Crackberry:

-dimeniuni: 40.7 x 72 x 9.4mm

-sistem de operare: BlackBerry OS 10.2

-camera foto: 8 MP camera din spate, cu flash si 2 MP camera frontala

-memorie: 16GB + 2GB(RAM) + 64GB USB

-conectori: Micro USB, Micro HDMI out

-bateria: 2800 mAh

- WiFi: 802.11 a/b/g/n (4G Mobile Hotspot)

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Apple, acuzata de cenzura. Ce se intampla atunci cand scrii cuvinte precum "avort" sau "viol"

Un studiu realizat de cei de la Daily Beast a scos la iveala faptul ca Apple ar cenzura anumite cuvinte.

Proiect inovator in lumea gadgeturilor. Telefoane mobile incarcate cu ajutorul urinei

E perfect posibil sa-ti incarci telefonul mobil gratie urinei, ne anunta o echipa de cercetarori britanici.

Imagini panoramice de pe Turnul Eiffel, incluse in Google Street View

Turnul Eiffel si Google France au inaugurat, marti, trei expozitii digitale inedite destinate vizitarii celebrei constructii pariziene, care poate fi admirata de acum inainte din toate unghiurile, cu ajutorul unui simplu clic pe internet, informeaza AFP.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.