Primarul orasului Targu Carbunesti a ocupat stadionul cu nunta fiicei sale si a trimis echipa sa joace la 40 de km distanta

61670365

Primarul din Targu Carbunesti, judetul Gorj, a decis sa organizeze pretrecerea pentru nunta fiicei sale pe stadionul din localitate.

Echipa locala de fotbal, Gilortul Targu Carbunesti, trebuia sa joace un meci chiar pe teren propriu in ziua nuntii. 

Echipa de fotbal Gilortul Targu Carbunesti nu a putut sa joace pe propriul stadion pentru ca terenul a fost ocupat de nunta fiicei primarului localitatii. Meciul s-a jucat in comuna Stoina, aflata la 40 de kilometri distanta, potrivit Adevarul.

cort
Articol recomandat de sport.ro
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Citește și...
Ilie Bolojan anunță că se deblochează accesul la rețelele electrice: „Au fost autorizate multe proiecte speculative”

Ilie Bolojan a anunțat pe Facebook că ANRE a adoptat două noi reglementări menite să deblocheze accesul producătorilor de energie la rețelele electrice.

Reacția Nuclearelectrica, în cazul proiectului SMR de la Doicești: „Este conform planificării ca buget și etape”

Nuclearelectrica susține că proiectul Reactoarelor Modulare Mici (SMR) de la Doicești se desfășoară conform planificării și etapelor asumate. Compania respinge îngrijorările privind amplasamentul și finanțarea.

Președinta ÎCCJ se pregătește să atace la CCR modificările din Codul penal: noile drepturi pentru victime, contestate

Preşedinta Instanţei supreme, Lia Savonea, i-a convocat vineri pe toţi judecătorii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în cadrul Secţiilor Unite, pentru a dezbate necesitatea sesizării CCR în legătură cu un proiect de modificare a Codului Penal.

Recomandări
Consultări la Cotroceni cu parlamentarii neafiliați. Ce noi scenarii și majorități se conturează pentru noul Guvern

Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu parlamentarii care nu mai sunt afiliați partidelor pe listele cărora au fost aleși în Parlament - precum SOS, POT și AUR.

Oana Țoiu, despre contestația lui Grindeanu la CCR: Partenerii internaționali nu înțeleg, ”e un risc generat de noi înșine”

Ministrul de Externe Oana Țoiu avertizează că blocarea programului SAFE printr-o contestație la CCR reprezintă un risc pe care România și-l creează singură, tocmai când are nevoie urgentă de finanțare pentru apărare.

ANIMAȚIE. Liftul căzut în gol la Ministerul Transporturilor s-a prăbușit și luni. După prima avarie, fusese făcută o revizie

Un lift în care se aflau șapte persoane a căzut în gol de la etajul patru al Palatului CFR din București, acolo unde are sediul Ministerul Transporturilor.