Razie in Piata de Gros din Timisoara. Comerciantii au ramas fara marfa si s-au ales cu amenzi

60608506

 Politistii de la Serviciul de Investigare a Fraudelor au descins in aceasta dimineata la Piata de Gros pentru un control fulger la fructe si legume.

 Oamenii legii au verificat activitatea a 26 de societati comerciale si persoane fizice si au dat amenzi in valoare de peste 30.000 de lei pentru neregulile gasite in actele marfii. Totodata, au fost confiscate peste trei tone de legume (rosii, castraveti, ardei, morcovi) pentru care comerciantii nu aveau documente de provenienta.

Politistii anunta ca astfel de controale vor avea loc si in perioada ce urmeaza.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Proprietarul unei ferme din Timis este suspectat ca l-ar fi ucis pe unul dintre angajatii sai

La cateva zile dupa ce politistii din Timis au descoperit intr-un canal cadavrul unui barbat de 31 de ani, care avea mainile legate la spate, oamenii legii au un suspect in acest caz.

Un tanar de 17 ani din Timis este banuit ca ar fi abuzat de o copila de numai patru ani

  Poveste cutremuratoare, in judetul Timis!

Caravana emisiunii Romanii au Talent ajunge la Timisoara! Vezi aici cand au loc preselectiile

 Banatenii sunt asteptati la preselectii sa demonstreze ca au talent. Caravana emisiunii este gata sa descopere si sa aduca in fata telespectatorilor cele mai neasteptate, surprinzatoare si frumoase talente.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Percheziții la două spitale și la domiciliile unor cadre medicale din Iași. Presupusă fraudă cu certificate de handicap

Procurorii şi poliţiştii ieşeni au făcut, miercuri, percheziţii la două unităţi medicale, dar şi la domiciliile unor cadre medicale, într-o anchetă privind presupuse fraude cu documente medicale.