ACS Poli a pierdut la Brasov, desi avea un om in plus pe teren! Postul lui Velcea e in pericol

Vali Velcea

Timişorenii au pierdut cu 2-1 în faţa lui FC Braşov, încasând golul al doilea în ultimul minut al prelungirilor. Primarul e supărat pe antrenor şi anunţă că va lua măsuri ferme.

La fel ca în partida jucată în deplasare, cu CFR Cluj, echipa timişoreană nu a ştiut să profite la Braşov de superioritatea numerică. Mai mult, de data aceasta echipa lui Velcea a încasat un gol în ultimul minut de prelungiri.

Gafele în lanţ ale lui Scutaru, Nohai şi Coca au dus la deschiderea scorului (min. 39). Şutul lui Serginho era parabil, însă portarul timişorean, care a şi atins mingea, nu a reuşit să evite golul.

Cel mai bun pasator al timişorenilor, Răzvan Trandu, a centrat excelent din lovitură liberă pentru Şeroni, care a marcat cu capul: era 1-1 din minutul 61. A urmat eliminarea braşoveanului Madeira, cu un sfert de oră înainte de final. Timişorenii nu au forţat, însă, obţinerea unei victorii, iar Braşovul, în inferioritate numerică, a marcat în minutul 90+3, prin fosta vedetă de la Steaua, Dinamo şi Poli, Timişoara, Andrei Cristea. Acesta a profitat de o nouă gafă a portarului Coca, ieşit inutil din poartă la faza golului.

Răsfăţat în primele etape cu rezultate foarte bune din partea echipei sale de suflet, primarul Timişoarei a tunat şi a fulgerat după ce ACS Poli a pierdut două jocuri consecutive. “LA ACS POLI SE IMPUN MASURI FERME ! SI LE VOM LUA ! Este inadmisibil sa renuntam atat de usor la anumiti jucatori cu care, de bine de rau, am reusit sa promovam, pt a face experimente paguboase! La “foarte cald”, deocamdata doar atat !”, a postat pe o reţea de socializare Nicolae Robu, criticându-l astfel pe antrenorul Vali Velcea, care a insistat să-i titularizeze în continuare pe portarul Coca şi pe Nicola.

Echipa lui Paul Codrea a jucat la aceeaşi oră la care ACS Poli juca meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani. Totuşi, alb-violeţii au fost susţinuţi de circa 700 de fani.

Echipa lui Vali Velcea a pierdut pentru prima dată în acest sezon, în faţa unei echipe care s-a apărat aproape tot meciul.

Ucraina a retras de urgență o temută armă americană de pe front. Este prea slabă în lupta cu Rusia

Armata Ucrainei a decis să retragă una dintre armele pe care i le-a furnizat Washingtonul, după ce s-a constatat că este vulnerabilă în timpul atacurilor rusești.

Motivele pentru care procurorii au decis să vină acasă la Ion Iliescu, ca să-i aducă la cunoștință urmărirea penală

Ion Iliescu devine oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie 1990, pentru infracțiuni contra umanității.

Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump.
Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump. "Fără ea, nu vei face nimic, devii un președinte onorific"

Curtea Supremă a SUA a dezbăutut, joi, imunitatea penală a lui Donald Trump. Majoritar conservatoare, aceasta a părut să respingă argumentele candidatului republican la Casa Albă.