Fiara a invins Steaua si il aduce pe Piturca in Ghencea

Lacatus

Marius Lacatus si-a invins luni seara marea dragoste, Steaua, si e aproape sa o duca pe FC Vaslui in Liga Campionilor. Ca efect de recul, victoria lui Lacatus si a celor de la Vaslui il readuce pe banca Stelei pe Victor Piturca.

Steaua a pierdut luni seara cu 2-1 la Vaslui si e pe punctul sa rateze participarea in Liga Campionilor.

Moldovenii au inceput meciul ezitant si Steaua a inscris prima. Bogdan Stancu a marcat in prelungirile primei reprize. “Motanul” a fost deschis in adancime, a facut slalom printre fundasii moldovenilor si a marcat cu un lob peste Kukiac.

Vasluienii au egalat prin Burdujan, care a inscris din penalty, in minutul 68, dupa ce Zapata a faultat inutil in careu. Golul victoriei a venit de la Papp in minutul 82, iar Gigi Becali este gata sa il aduca pe Victor Piturca inapoi la Steaua.

"E vina lui Stoichita. Cand ai 1-0 si esti Steaua... Gata! De maine negociez oficial cu Piturca! Dar negocierile nu vor dura o zi...El va face totul. Mi-a spus ca vrea trei-patru jucatori, care n-ar costa in total mai mult de doua milioane de euro”, a spus Becali dupa meciul pierdut luni seara.

Andrei Pricop, fotbalistul de 24 de ani de la echipa vasluiana Magic Deleni, care a intrat in stop cardio-respirator pe terenul de fotbal la o partida din campionatul judetean, a murit, duminica seara, la spital.

Dincolo de fotbal si de fair-play, meciul microbistilor se joaca dupa scenariul violentei peste tot in lume.

In spatele publicitatii exagerate si a titlurilor din ziare exista si alte povesti despre fotbal, povesti emotionante despre cum fotbalul sensibilizeaza lumea.

Arma NATO care va tranzita România pentru a ajunge în Ucraina. MApN îi va asigura combustibilul

Între timp, apărarea Ucrainei suferă din cauza stocurilor tot mai mici de muniție. Un ajutor substanțial este pe drum din Finlanda, stat care a aderat la NATO anul trecut.

PSD și PNL s-au înțeles: Cătălin Cîrstoiu va fi candidatul comun al Coaliției la Primăria Capitalei

După aproape aproape ore de discuții, coliția de Guvernare a decis luni seară că medicul Cătălin Cîrstoiu este candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei.

Bani europeni pentru înființarea centrelor de colectare, refuzați de primării. Câmpurile au devenit „magnet” pentru deșeuri

Peste 1.900 de primării ar fi putut să ia bani europeni prin PNRR pentru înființarea așa-numitelor centre de colectare cu aport voluntar.