Norvegia U18 - România U18, 3-2. Puștii României au pierdut primul meci din Spania

România
Pro TV

România U18 - Norvegia U18. Tricolorii au pierdut cu 3-2 primul test al super turneului din Spania. Urmeaza meciurile cu Portugalia (duminică, 16:00) și Turcia (marți, 16:00)

Desfășurarea partidei

Minutul 90+2: GOL ROMÂNIA! Bani înscrie după o patrundere în dreapta! Scorul este 3-2!

Minutul 64: GOL ROMÂNIA! Florin Bălan marchează pentru tricolori, din interiorul careului!

Minutul 54: GOL NORVEGIA! Tounekti înscrie după o nouă greşeală majoră în apărarea României.

Minutul 47: GOL NORVEGIA! Palumbo înscrie din nou, din careu.

Minutul 34: GOL NORVEGIA! Palumbo șutează puternic de la mare distanţă și nordicii deschid scorul.

Imagini din timpul partidei sunt disponibile în galeria foto din finalul articolului.

România U18 - Norvegia U18

Cu Louis Munteanu şi Alexi Pitu printre vedete, România se luptă cu urmaşii lui Ronaldo, Şukur și Solskjær în cel mai tare turneu al iernii. România e direct calificată la Europeanul de anul viitor, care va fi organizat integral la Bucureşti.

Pentru tricolorii U18 urmează partidele cu Portugalia (duminică, 16:00) şi Turcia (marţi, 16:00). Şi aceste jocuri vor fi live exclusiv online pe www.sport.ro şi protvplus.ro!

Lotul României pentru Spania

Portari: Otto Hindrich (CFR Cluj), Alexandru Tătaru (Fotbal Club Rapid)

Fundași: Darius Grosu (FC Viitorul), Andrei Iana (LPS Cetate Deva), Ionuț Mitran (Universitatea Craiova), David Tălmaciu (AŞ Municipal SR Brașov), Alexandru Chilili (FC Voluntari), Nicolae Sima (FC Viitorul), Ștefan Ștefanovici (CS Sporting Juniorul Vaslui)

Mijlocași: Ovidiu Perianu (FCSB), Constantin Grameni (FC Viitorul), Soma Casiadi-Bako (FK Csikszereda Miercurea Ciuc), Botond Szondi (FK Csikszereda Miercurea Ciuc), Ianis Stoica (FC Petrolul Ploiești), Leon Peto (FSV Mainz 05/Germania), Alexi Pitu (FC Viitorul), Ahmed Bani (SC Dinamo 1948)

Atacanți: Marian Danciu (Universitatea Craiova), Florin Bălan (FC Voluntari), Louis Munteanu (FC Viitorul)

NEWS ALERT Zinedine Zidane revine! S-a înțeles cu noua sa echipă

Tricolorii mici au învins cu 4-1 naționala Finlandei, într-un meci important pentru calificarea la EURO 2021.

Naționala U21 a României a învins cu 3-0, în direct la PRO TV, în al treilea meci de calificare la Euro 2021, naționala U21 a Irlandei de Nord.

România U21 - Ucraina U21 3-0 în calificările pentru Euro2021. Două goluri pe final de meci

România U21 a câștigat, la Ploiești, meciul cu Ucraina U21, în direct la ProTV, scor 3-0, cu două goluri în ultimul sfert de oră.

Ședință decisivă a coaliției luni, după explicațiile lui Cîrstoiu. „Eram un om respectat, acum am devenit omul negru”

După ce liderii PSD și PNL i-au cerut să lămurească acuzațiile de incompatibilitate, medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul comun al celor două partide la primăria Capitalei, a anunțat ieri că mandatul său este pe masa coaliției.