Momentul în care jucătorii părăsesc terenul după întreruperea meciului România-Kosovo din cauza unui banner GALERIE FOTO

meci
Agerpres

Meciul România - Kosovo, din grupa I de calificare la Euro-2024, de pe Arena Naţională, care a fost întrerupt în minutul 18 din cauza torţelor aprinse de fani şi a scandărilor, s-a reluat după aproximativ 50 de minute.

În minutul 42, Muriqi a fost eliminat de la echipa din Kosovo pentru cumul de cartonaşe.

În minutul 18, după ce din tribune s-au aruncat torţe şi s-au auzit scandări cu tentă politică, meciul a fost întrerupt.

După ce jucătorii au stat câteva minute pe teren, arbitrul a decis ca aceştia să meargă la vestiare.

Jandarmii au confiscat bannerul ultrașilor

CFR Cluj – Piunik Everan, meci decisiv în preliminariile Ligii Campionilor. ”Fotbalul e imprevizibil, totul e posibil”
CFR Cluj, eliminată de Piunik Erevan după loviturile de departajare, în preliminariile Ligii Campionilor
Momentul în care judecătoarea Ancuţa Popoviciu îl strigă pe Sebastian, ucis la 2 Mai de Vlad Pascu: „A decedat o victimă? Vă rog să nu vorbiți” | AUDIO

Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi au făcut apel la calm şi au cerut fanilor să nu mai afişeze bannerul: ”Kosovo e Serbia”.

Jandarmii au confiscat bannerul galeriei "Uniţi sub tricolor", iar meciul s-a reluat după discuţii cu obsevatorul partidei şi apeluri de la staţia de amplificare a arenei.

FOTO Prima apariție publică a lui Adrian Mititelu Jr după ce a ieșit din comă

Naționala masculină a României va întâlni naționala Austriei în sala Dinamo din București, miercuri, la ora 17:30. Confruntarea va fi transmisă în direct de Pro Arena și VOYO.

CFR Cluj a fost eliminată de formaţia armeană Piunik Erevan din preliminariile Ligii Campionilor la fotbal, fiind învinsă cu 4-3 la loviturile de departajare, miercuri seara.

Țara care s-a retras din preliminariile Cupei Mondiale din 2022

Coreea de Nord nu va mai disputa partidele din cadrul calificărilor pentru Cupa Mondială de fotbal 2022 din Qatar, a anunţat Confederaţia Asiatică de Fotbal (AFC), scrie AFP.

România joacă în Armenia în fața a peste 4.000 de suporteri. Meciul este în direct pe Pro X

Peste 4.000 de suporteri armeni vor fi prezenţi, miercuri, pe stadion, la meciul pe care echipa naţională a României îl dispută cu Armenia, la Erevan, în preliminariile Cupei Mondiale din 2022, informează Federaţia Română de Fotbal pe site-ul său.

România - Germania 0-1, în etapa a doua a preliminariilor CM 2022

România a fost învinsă, duminică seara, pe Arena Națională, de Germania, scor 0-1, într-un meci disputat în în cadrul etapei a doua a preliminariilor Campionatului Mondial 2022 din Qatar.

Demonstrație de forță a trupelor NATO, cu ”dedicație” pentru Rusia: Această zonă rămâne sub protecţia Alianţei!

Alianța NATO a încheiat un exerciţiu militar, "Brave Griffin", la frontiera dintre Polonia şi Lituania privind securizarea faimosului Coridor Suwalki.

Pacienții români, trimiși de la spitalele de stat la cele private. Cum se întâmplă, de fapt, în alte țări din UE

În multe state, medicii lucrează și la stat și la privat, iar interzicerea acestei practici ar goli spitalele publice. Doar că în alte țări, situația este bine reglementată și pacienții nu sunt forțați să meargă la privat.

Ca să prindă viteză în cursa pentru Primăria Capitalei, liberalul Sebastian Burduja a venit cu motocicleta să se înscrie

Ca să prindă viteză în cursa pentru primăria Capitalei, liberalul Sebastian Burduja a venit cu motocicleta să își depună candidatura.