Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Presa germana i-a criticat pe jucatorii nationalei dupa calificarea in sferturile CM

Germania

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Presa germana i-a criticat pe jucatorii nationalei, desi echipa pregatita de Joachim Low a invins, luni, la Porto Alegre, cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, Algeria.

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Principalele publicatii germane l-au laudat pe Schurrle, autorul primului gol, si pe Neuer, care a avut cateva interventii importante.

"Schuuuurrle!", a titrat Bild pe prima pagina, avand o poza cu jucatorul lui Chelsea si bucuria lui dupa golul marcat. "Schurrle si Ozil au marcat, Neuer a fost cel mai bun, dar daca vom continua asa putem fi eliminati de Franta. Multumim, Schurrle! Gratie lui Neuer suntem inca la Mondial", a scris Bild.

Magazinul Kicker a titrat: "Sansa! O cursa salbatica ne duce in sferturi", cu referire la cursa facuta de Muller la primul gol al Germaniei. "Echipa nu a fost deloc in meci, a parut confuza si nesigura in noua sa configuratie defensiva. A fost nervoasa in atac si l-a obligat pe Neuer sa iasa prea des din poarta si
respinga baloanele
", a scris Kicker.

Germania s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, in urma victoriei din meciul cu selectionata Algeriei, scor 2-1, dupa prelungiri, luni, la Porto Alegre, in optimile competitiei.

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”
Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Reprezentativa Frantei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, luni, la Brasilia, cu scorul de 2-0 (0-0), selectionata Nigeriei, in optimile competitiei.

Tim Howard e considerat marea speranta a Americii in optimile Cupei Mondiale. Are 35 de ani, e plin de tatuaje si sufera de o boala neobisnuita pentru un fotbalist: Sindromul Tourette.

Filmul evenimentelor. Cum s-a rupt coaliția PSD-PNL la Primăria Capitalei, din cauza medicului Cătălin Cîrstoiu

După două luni de căutări și încă una în care au făcut campanie pentru medicul Cătălin Cîrstoiu, liderii PNL și PSD au anulat toate planurile comune pentru Primăria generală a Capitalei.

În plin an electoral, oficialii PSD-PNL au în plan o nouă majorare a salariilor. Cu cât ar crește, din iulie, salariul minim

Deși presați de cheltuieli prea mari la buget, oficialii au în plan o nouă majorare a salariilor, în an electoral.

Putem fi în pericol fără să ne dăm seama când mâncăm aceste alimente. Medicii trag un semnal de alarmă

Un bărbat de 51 de ani din Urlați, Prahova, este în stare gravă la spital, diagnosticat cu botulism - după ce a mâncat pește din două conserve.