Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Argentina a invins Belgia cu 1-0 si s-a calificat in semifinale. Cine a marcat golul

CM 2014

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Reprezentativa Argentinei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, sambata, la Brasilia, cu scorul de 1-0 (1-0), selectionata Belgiei, in sferturile de finala ale competitiei.

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Unicul gol al sfertului de finala Argentina - Belgia, din cadrul Cupei Mondiale, a fost marcat de Gonzalo Higuain, in minutul 8.

Argentina: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta - Biglia, Mascherano, Di Maria (Perez '33) - Lavezzi (Palacio '71), Messi, Higuain (Gago '81). Selectioner: Alejandro Sabella.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen - Witsel, Fellaini - Mirallas (Mertens '60), De Bruyne, Hazard (Chadli '75) - Origi (Lukaku '59). Selectioner: Marc Wilmots.

Cartonase galbene: Biglia '75 / Hazard '53, Alderweireld '68 Arbitri: Nicola Rizzoli (Italia) - Renato Faverani (Italia), Andrea Stefani (Italia) - Benjamin Williams (Australia).

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

In semifinalele Cupei Mondiale, Argentina va intalni invingatoarea meciului Olanda- Costa Rica, programat de la ora 23.00.

NEWS ALERT Veste uriașă pentru Simona Halep!

Brazilia a invins Columbia cu 2-1 si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale. In momentul in care a marcat singurul gol al echipei sale, din penalty, James Rodriguez avea pe mana dreapta o... lacusta.

Alerta cu bomba la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia. Trupele speciale au aruncat in aer o geanta suspecta, abandonata la iesirea dintr-o statie de metrou din apropierea stadionului Maracana, unde avea loc meciul dintre Germania si Franta.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Brazilia, in semifinale. Momentul dramatic in care Neymar si-a fracturat o vertebra

Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Reprezentativa Braziliei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, vineri, la Fortaleza, cu scorul de 2-1 (1-0), selectionata Columbiei, in sferturile de finala ale competitiei.

Israelul atacă Iranul. Explozii puternice și în sudul Siriei

Israelul a lansat un atac asupra Iranului ca răzbunare pentru atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute, a declarat ABC News joi seară, citând un înalt oficial american, transmite vineri AFP.

Nicolae Ciucă, despre introducerea serviciului militar obligatoriu: Nu avem pregătită infrastructura necesară

Nicolae Ciucă, a declarat, joi, că România nu are pregătită infrastructura necesară pentru introducerea serviciului militar obligatoriu în următorii doi ani, el menţionând şi că "s-au dus vremurile" în care oamenii să fie aduşi cu arcanul la armată.

SUA au împiedicat prin veto aderarea la ONU a Palestinei ca stat membru cu drepturi depline

SUA au pus capăt joi speranţei firave a palestinienilor de a deveni membri cu drepturi depline la ONU, impunând, în mod deloc surprinzător, un veto în Consiliul de Securitate cererii palestiniene, criticată de Israel.