Soferi de toata pomina! Circula fara frane sau directie

×
Publicitate

Nu sunt doar ei in pericol, ci si cei din jur. Joi, pe Autostrada Bucuresti- Pitesti, politistii ajutati de inspectorii de la RAR, au retinut 18 permise si au impartit amenzi, dupa ce au verificat mai multe autoturisme.

Din pacate, este doar o picatura de apa intr-un ocean de nepasare. Alti conducatori auto sfideza legea si pornesc la drum zi de zi cu masini ce ar trebui duse urgent la service.

Controlul inceput pe Autostrada Bucuresti Pitesti de politistii de la Brigada Rutiera si inginerii de la RAR nu a facut decat sa confirme dezastrul de pe soselele din Romania. O multime de masini au probleme tehnice grave.

Unul dintre soferii opriti avea un transport de facut. Plecase din garajul firmei chiar daca avea probleme cu masina, dupa cum au constatat inspectorii de la Registrul Auto Roman. Altii voiau sa ajunga la targ.

Politistii au retinut anul acesta peste 1700 de permise si peste 20.000 de certificate de inmatriculare. Multe dintre masinile verificate aveau pe talon o viza falsa de inspectie tehnica.

Vezi aici reportajul "Pietoni inconstienti pe autostrazile Romaniei".

Articol recomandat de sport.ro
Variantă de antrenor pentru Gigi Becali la FCSB? Tehnicianul a răspuns fabulos: „Să o luăm sincer!”
Variantă de antrenor pentru Gigi Becali la FCSB? Tehnicianul a răspuns fabulos: „Să o luăm sincer!”
Citește și...
Alocațiile și indemnizațiile intră mai devreme pe card în august. Când vin banii prin poștă

Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială va efectua în luna august plata în avans a beneficiilor de asistenţă socială aferente drepturilor cuvenite pentru luna iulie, întrucât data de 8 august, prevăzută în calendar, este zi nelucrătoare.

Una dintre cele mai apreciate instituții românești cere oamenilor să-i doneze geamuri vechi. De ce s-a ajuns aici

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultură (SCDL), una dintre cele mai cunoscute și apreciate instituții din agricultura românească, cere oamenilor să-i doneze geamuri vechi, pentru a-și repara serele distruse de furtuni. 

Câte pensii speciale se plătesc în România. Cea mai mare: 25.613 lei/lună. Ce pensie are un parlamentar

Numărul beneficiarilor de pensii de serviciu a fost, în iunie 2026, de 11.970 de persoane, la fel ca în luna precedentă, din care 7.921 de beneficiari cu pensie din Bugetul Asigurărilor Sociale de Stat - BASS (contributivitate), conform datelor CNPP.

Recomandări
Criză energetică. Guvernul a adoptat de urgență noi măsuri. În ce interval va putea Transelectrica să taie curentul cu forța

Guvernul a adoptat o serie de măsuri pentru creșterea siguranței Sistemului Electroenergetic Național, în contextul unor eventuale perioade de deficit de energie electrică.

Dunărea crește ușor la intrarea în țară. Ce prognoze au făcut hidrologii pentru următoarele zile

Debitul Dunării, la intrarea în ţară, se situa, vineri, la 1.400 mc/s, însă va exista o tendinţă de creştere până la 1.450 mc/s, la jumătatea săptămânii viitoare, reiese din prognoza publicată de Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor.

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice (PPR). Seceta, clasificată risc critic. Ce măsuri ia statul

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice prevede clasificarea riscurilor la adresa României și măsurile pe care instituțiile statului trebuia să le ia, în funcție de gradul pericolului. Seceta este clasificată ca risc critic.