Prințul George și Prințesa Charlotte au atras toate privirile la finala Wimbledon. Ipostaze inedite cu micuții prinți | FOTO

prințul george și prințesa charlotte la wimbledon
IMAGO

Kate Middleton și Prințul William au participat, duminică, la finala turneului de tenis iconic din Londra, fiind însoțiți de cei doi copii mai mari ai lor, Prințul George și Prințesa Charlotte, care au făcut deliciul publicului la Wimbledon.

George și Charlotte au părut încântați de finala palpitantă de simplu masculin de la Wimbledon. Și de această dată mezinii familiei regale au făcut deliciul publicului.

Micuții prinți au stat cu sufletul la gură în loja regală, unde au urmărit finala masculină de la Wimbledon.

Familia regală a sosit în jurul prânzului și a fost întâmpinată de personalul de la Wimbledon, de câinele polițist Stella și de campionul britanic la dublu masculin în scaun cu rotile, Gordon Reid, relatează PA Media și CNN.

Charlotte, în vârstă de opt ani, a purtat o rochie albastră cu flori, în timp ce George, în vârstă de 10 ani, a purtat un costum albastru marin și o cravată cu dungi. Ei au stat alături de părinții lor, prințul William și Catherine, prințesa de Wales.

Duminică, Brad Pitt, în vârstă de 59 de ani, a asistat la finala masculină de la Wimbledon pentru a-i vedea pe Novak Djokovic și Carlos Alcaraz înfruntându-se pentru titlu.

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz a câştigat în premieră titlul la Wimbledon, duminică seara, după ce l-a învins în finala turneului de Mare Şlem pe sârbul Novak Djokovic, cu 1-6, 7-6 (8/6), 6-1, 3-6, 6-4.

Marketa Vondrousova este noua campioană de la Wimbledon 2023

Jucătoarea cehă Marketa Vondrousova a reușit, sâmbătă, să câștige titlul turneului de Mare Șlem de la Wimbledon 2023.

Motivul pentru care Marketa Vondrousova și-a angajat o bonă pentru pisică după ce s-a calificat în finala de la Wimbledon

Jucătoarea de tenis Markéta Vondroušová a fost nevoită să-şi angajeze o bonă pentru pisică, după ce s-a calificat în finala de la Wimbledon.

De ce sportivii de la Wimbledon nu au făcut reverențe în fața reginei Camilla. Secretul din trecut care o leagă de turneu

Apariția reginei Camilla la Wimbledon 2023 nu a inclus gesturi formale din partea jucătorilor de pe teren.

Economia Rusiei este „atât de afectată de războiul din Ucraina, încât nu-și poate permite nici să câștige și nici să piardă”

Economia Rusiei nu își poate permite să câștige sau să piardă războiul din Ucraina, spune un specialist în domeniu. Asta pentru că Rusia nu poate să suporte costurile de reconstrucție și securizare a Ucrainei.

Gabriel Liiceanu: Politicienii au furat sume “înspăimântătoare” - cât 400 de spitale, 600 de școli și 1.700 km de autostradă

Clasa politică din România, „care ne-a adus pe primul loc în clasamentele de corupție ale Europei”, a furat în ultimii 34 de ani sume “înspăimântătoare”, cu care am fi putut construi 400 de spitale de top, 600 de școli și 1700 km de autostradă.

România, evitată de transportul de arme americane către Ucraina. Traseul-surpriză ales în detaliu de SUA prin Europa

Pentagonul pregătește mult timp livrările de muniție către Ucraina, iar armele americane au un traseu bine stabilit prin Europa pentru a ajunge în posesia trupelor ucrainene.