Carlos Alcaraz a câștigat titlul la Wimbledon, după ce l-a învins în cinci seturi pe Novak Djokovic

carlos alcaraz
Imago

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz a câştigat în premieră titlul la Wimbledon, duminică seara, după ce l-a învins în finala turneului de Mare Şlem pe sârbul Novak Djokovic, cu 1-6, 7-6 (8/6), 6-1, 3-6, 6-4.

Carlos Alcaraz a câștigat pentru prima oară turneul de mare șlem din Londra, în timp ce Novak Djokovic a fost învins pentru prima dată pe Terenul Central, după 10 ani de invincibilitate, potrivit Sport.

Este al doilea titlu de mare șlem cucerit de tenismenul iberic, după US Open 2022.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Jucătoarea cehă Marketa Vondrousova a reușit, sâmbătă, să câștige titlul turneului de Mare Șlem de la Wimbledon 2023.

Motivul pentru care Marketa Vondrousova și-a angajat o bonă pentru pisică după ce s-a calificat în finala de la Wimbledon

Jucătoarea de tenis Markéta Vondroušová a fost nevoită să-şi angajeze o bonă pentru pisică, după ce s-a calificat în finala de la Wimbledon.

De ce sportivii de la Wimbledon nu au făcut reverențe în fața reginei Camilla. Secretul din trecut care o leagă de turneu

Apariția reginei Camilla la Wimbledon 2023 nu a inclus gesturi formale din partea jucătorilor de pe teren.

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al treilea la Wimbledon după ce a învins-o pe letonianca Jelena Ostapenko

Românca Sorana Cîrstea s-a calificat joi în turul al treilea al turneului de tenis de Mare Şlem de la Wimbledon, în dauna letonei Jelena Ostapenko, pe care a învins-o în trei seturi, 4-6, 7-6 (8/6), 6-4.

Sorana Cîrstea, linșată în social media după un mesaj în care vorbea despre normalitate. ”Să putrezești în iad!” FOTO

Sorana Cîrstea, locul 37 WTA, care în această perioadă participă la turneul de la Wimbledon, şi-a atras critici dure şi jigniri în social media, după un mesaj pe care l-a distribuit zilele trecute, considerat un atac la adresa comunităţii LGBTQI+.

Gabriel Liiceanu: Politicienii au furat sume “înspăimântătoare” - cât 400 de spitale, 600 de școli și 1.700 km de autostradă

Clasa politică din România, „care ne-a adus pe primul loc în clasamentele de corupție ale Europei”, a furat în ultimii 34 de ani sume “înspăimântătoare”, cu care am fi putut construi 400 de spitale de top, 600 de școli și 1700 km de autostradă.

România, evitată de transportul de arme americane către Ucraina. Traseul-surpriză ales în detaliu de SUA prin Europa

Pentagonul pregătește mult timp livrările de muniție către Ucraina, iar armele americane au un traseu bine stabilit prin Europa pentru a ajunge în posesia trupelor ucrainene.

Batavul caută sprijinul Turciei
Mark Rutte, adversarul lui Iohannis în cursa pentru șefia NATO, a bătut la ușa lui Erdogan. Batavul caută sprijinul Turciei

Preşedintele Recep Tayyip Erdogan a declarat că speră că următorul secretar general al NATO va acorda prioritate preocupărilor legate de terorism ale Turciei în timpul întâlnirii de vineri cu Mark Rutte, favorit pentru a prelua postul.