100 milioane de lire. Atat pierde U.K. anual din cauza medicilor neglijenti

×
Publicitate

Marea Britanie pierde anual peste 100 de milioane de lire sterline din cauza doctorilor neglijenti.

Prea putini dintre ei isi dau silinta sa depisteze cheagurile de sange si, drept urmare, mii de pacienti mor cu zile. Imediat dupa, familiile victimelor cer despagubiri.

Mai putin de 20% dintre spitalele de stat din Anglia isi trateaza bolnavii asa cum ar trebui. Altfel spus, 90% dintre persoanele internate nu sunt corect diagnosticate.

Daca specialistii nu isi schimba metodele, atunci statul va ajunge sa dea pentru greselile lor 250 de milioane de lire sterline.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Are 101 ani, dar e plina de viata. Candidat la alegerile locale din Spania

Josefina Villaverde are 101 ani si candideaza pentru un partid socialist la alegrile municipale din Cuntis, satul ei din Galicia, situat in nord-vestul Spaniei.

Un muncitor de la centrala nucleara Fukushima a murit

Un muncitor de la centrala nucleara Fukushima, grav avariata in urma cutremurului din 11 martie, a murit astazi. Incidentul a avut loc in timp ce transporta materiale pentru decontaminarea apei radioactive.

GEST DEMENT!Foloseste doua mobile, in timp ce conduce un autobuz cu coatele

Un filmulet cu soferul unui autobuz, care apare conducand vehiculul cu coatele, a starnit indignare la Roma.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.