Captura impresionanta de produse pe baza de testosteron la vama Otopeni

×
Publicitate

Peste 300 de kilograme de substante anabolizante au fost confiscate la punctul vamal din Otopeni. Produsele care contin testosteron sunt interzise pentru ca pot provoca afectiuni grave sau chiar moartea celor care le folosesc.


Sportivii incearca cu ajutorul lor sa-si imbunatateasca performantele, desi isi risca de tot carierele, iar amatorii vor sa-si umfle muschii artificial.

Testosteronul este unul dintre anabolizantele cele mai periculoase care exista pe piata. A fost inclus pe lista substantelor interzise, iar cei care incearca sa-l aduca in tara risca inchisoarea.

Cele mai cunoscute cazuri de dopaj sunt cele din sport, dar cei care se apropie de astfel de substante si sunt depistati isi risca intreaga cariera.


Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Mesajul transmis de UEFA după ce Gabi Mureșan a decedat la 44 de ani
NEWS ALERT Mesajul transmis de UEFA după ce Gabi Mureșan a decedat la 44 de ani
Citește și...
O femeie a născut sub identitatea altei persoane pentru a-i da copilul, în Sibiu. Trei persoane, trimise în judecată

Trei persoane au fost trimise în judecată după ce o femeie a născut într-un spital din Sibiu sub identitatea altei femei, pentru ca aceasta să poată prelua copilul și să apară în acte drept mamă.

Șoferii care nu achită în 90 de zile amenzile rutiere riscă suspendarea permisului. Noile reguli aprobate de Guvern

Guvernul a aprobat joi normele care stabilesc procedura de suspendare a permisului de conducere pentru șoferii care nu își achită amenzile rutiere.

Nicuşor Dan a primit cadou de la Erdogan un pistol Gumusay. Acesta va fi păstrat la SPP

Administrația Prezidențială a informat joi că, în cadrul Summitului NATO de la Ankara, șeful statului, Nicușor Dan, precum și ceilalți lideri participanți au primit cadou de la președintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, câte o armă de foc.

Recomandări
Economia României a scăzut cu 1,2% în primele 3 luni ale anului. Industria pe minus, agricultura e zero, cultura a adus plus

Economia României a scăzut cu 1,2% pe serie brută în primele 3 luni ale acestui an, comparativ cu aceeaşi perioadă din anul 2025, şi cu 1,1% pe serie ajustată sezonier, potrivit datelor provizorii (2) anunţate de Institutul Naţional de Statistică (INS).

Harta salariilor nete din România. Județele în care se câștigă cel mai bine și cele rămase la coadă

În 2026, salariile românilor au continuat să crească, însă ritmul nu este același în toate domeniile. Diferențele nu se văd doar între meserii, ci și între județe.

Studiu APSAP: Românii nu mai văd administraţia publică drept un dezastru, dar România rămâne ţara „dosarului cu şină”

Aproape jumătate dintre participanţii la un studiu naţional realizat de Centrul de Formare APSAP descriu experienţa cu serviciile publice drept mediocră, iar peste 8 din 10 au stat la coadă la ghişeele instituţiilor publice în ultimul an.