Victoria Ucrainei a schimbat calculele în grupă! România luptă sâmbătă pentru calificare, în direct, la PRO TV și pe VOYO

euro 2024

Sunt meciuri în care rezultatul de pe tabelă conturează clasamentul final al grupei și sunt jocuri care schimbă totul și lasă loc unor calcule tot mai complicate!

Vineri, în direct la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO, trei noi confruntări i-au ținut pe români în fața televizoarelor și au prefațat o zi atât de așteptată de către întreaga țară! Sîmbătă, EURO 2024 continuă, cu momentul în care Generația de suflet revine pe teren.

Vineri, de la ora 16:00, la PRO TV, Ucraina a întâlnit Slovacia, după ce în prima etapă suferise o înfrângere colosală contra Naționalei noastre. Slovacii au deschis scorul rapid, în minutul 17 prin Schranz și părea că totul este clar în grupă. Însă, în a doua repriză, Ucraina a revenit prin reușitele lui Shaparenko, în minutul 54 și Yaremchuk, în minutul 80, complicând orice fel de calcul. Înaintea meciului de sâmbătă, România, Ucraina și Slovacia au câte 3 puncte!

Atenția s-a mutat apoi asupra grupei D. De la ora 19:00, Austria a reușit o victorie clară în fața Poloniei, cu scorul de 3 la 1. Austriecii au deschis scorul prin Trauner, în minutul 9, iar polonezii au egalat prin Piatek în minutul 30. După pauză, Baumgartner în minutul 66 și Arnautovic, în 78 au reușit să conducă naționala Austriei spre obținerea celor trei puncte. Ultimul meci al zilei a adus o întâlnire de neratat, între Olanda și Franța, care a marcat și primul 0 – 0 de la acest turneu final. În urma acestor meciuri, Olanda și Franța au câte 4 puncte, iar Austria trei, Polonia fiind pe ultimul loc, fără niciun punct.

Confruntareadintre Slovacia și Ucraina a fost lider absolut de audiență, la PRO TV, în intervalul orar 16:01 – 17:53. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 5.0 puncte de rating și 30.2% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 2.2 puncte de audiență și 13.5% share. De-a lungul difuzării, peste 1.1 milioane de români s-au bucurat de spectacol, iar în minutul de aur, la ora 17:51, peste 1.6 milioane de telespectatori erau cu ochii pe PRO TV.

EXCLUSIV: Tânărul care a fugit din Ucraina şi a traversat Nistrul noaptea cu barca pneumatică. „Nu e important ce spun autorităţile despre mine, ci ce spun apropiaţii mei”

Meciul dintre Polonia și Austria a plasat PRO ARENA pe locul secund, în topul preferințelor celor de acasă, fiind lider de audiență, în intervalul orar 19:03 – 20:55! Meciul a înregistrat, în rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, 2.6 puncte de rating și 13.6 cotă de piață.

Meciuldintre Olanda și Franța a fost lider absolut de audiență, la PRO TV, în intervalul orar 22:01 – 23:53. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 10.5 puncte de rating și 40.6% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 3.4 puncte de audiență și 13.2% share. De-a lungul difuzării, aproape 1.8 milioane de români s-au bucurat de spectacol, iar în minutul de aur, la ora 22:41, aproape 2 milioane de telespectatori erau cu ochii pe PRO TV.

Miezul nopții a marcat startul unei noi ediții din Studioul UEFA EURO 2024! Costin Ștucan și invitații săi au dezbătut cele mai importante faze ale zilei și au discutat despre ce urmează să vedem la turneul final!

Studioul EURO a fost lider absolut de audiență în intervalul 24:00 – 25:01. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 4.5 puncte de rating și 33.1% cotă de piață, față de locul 2 care avea 1.7 puncte de audiență și 12.3% share.

Hai, România! E vremea să ne calificăm!

Urmează o nouă zi în care fotbalul este la putere cu trei jocuri de neratat, în direct, la PRO TV și pe VOYO! Primele două întâlniri vor fi cele din grupa F! De la ora 16:00, Georgia dă piept cu Cehia, ambele echipe venind după înfrângerea din prima etapă. De la 19:00, Ronaldo revine pe teren când Portugalia va întâlni Turcia. Seara se încheie cu cel mai așteptat meci – România – Belgia, de la ora 22:00! Echipa condusă de Edi Iordănescu dă cel de-al doilea test la acest turneu, iar o țară întreagă este pregătită să strige tare HAI, ROMÂNIA!

Nu ratați EURO 2024, la PRO TV și pe VOYO!

NEWS ALERT Lovitură înainte de România - Olanda! Un titular nu s-a antrenat cu restul echipei

Olanda - Franța era cea mai așteptată partidă a zilei de vineri, dar cele două echipe au dezamăgit într-o remiză albă, 0-0. Confruntarea dintre cele două națiuni a avut loc la Leipzig, în direct la PRO TV și VOYO.

Fundaşul Radu Drăguşin a afirmat, vineri, că victoria naţionalei de fotbal a României cu Ucraina, scor 3-0, în primul său meci de la EURO 2024, le dă energie şi încredere "tricolorilor" pentru partida de sâmbătă, cu selecţionata Belgiei.

Tricolorii la EURO 2024. Edi Iordănescu: Belgia este un adversar colosal, dar noi intrăm în teren cu gândul să câştigăm

Selecţionerul Edward Iordănescu a declarat, vineri, cu o zi înainte de meciul României cu Belgia, de la Euro 2024, că belgienii sunt “un adversar colosal”, dar tricolorii vor intra pe teren cu gândul la victorie.

Naționala României i-a pus gând rău Belgiei. Bobonete este alături de suporterii români, în Koln

O singură zi ne mai desparte de al doilea meci al Naționalei de la Euro 2024, cel împotriva Belgiei. Nu o să fie uşor deloc, dar este partida care ne poate duce în optimi.

Roberto Baggio, sechestrat, bătut şi jefuit în propria casă, în timpul meciului Italiei cu Spania. „Il Codino”, rănit la cap

Legendarul fotbalist italian Roberto Baggio a fost sechestrat, agresat şi jefuit de un grup de infractori în locuinţa sa din Altavilla Vicentina, în timpul meciului pierdut de Italia la Euro 2024 în faţa Spaniei, scor 0-1.

Cod portocaliu de ploi torenţiale şi vijelii în mai mult de jumătate de ţară. Zonele în care vor fi furtuni puternice. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare Cod portocaliu de instabilitate atmosferică, valabilă în mai mult de jumătate de ţară în următoarele 24 de ore.

FOTO Vezi subiecte la Matematică de la BAC 2024. Ce s-a dat la Matematică-Tehnologic

Absolvenții de liceu susțin, astăzi, a doua probă scrisă a examenului de Bacalaureat 2024. Elevii care au terminat un liceu cu profil real sau tehnologic vor da examn la Matematică.

Cum ar arăta Parlamentul dacă alegerile ar avea loc astăzi. Partidul care se apropie de 30% - Sondaj INSCOP

Aproape 30% dintre cei chestionaţi în cadrul unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro au declarat că ar vota cu PSD la alegerile parlamentare, 18,9% exprimându-se în favoarea PNL, iar 14,7% pentru AUR.