Spania a câștigat EURO 2024, în direct la PRO TV! Finala a fost urmărită de peste 2,9 milioane de telespectatori

finala euro 2024

O lună de fotbal la cel mai înalt nivel! Echipe care au făcut spectacol pe teren. Suporteri care au oferit show-uri de neuitat în tribune și pe străzi.

O națională a României care ne-a amintit ce înseamnă să crezi și să lupți până la capăt! EURO 2024, turneul final așteptat de un întreg continent, a ajuns aseară la final, iar Spania a câștigat trofeul atât de dorit! În direct, la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO, cei de acasă au avut parte de fotbal de calitate, iar finala a fost trăită la cele mai înalte cote de către toți telespectatorii!

Spania – Anglia! Marea Finală! Șansă imensă pentru ambele echipe de a se impune și a câștiga titlul suprem! Spaniolii reveneau în finală după 12 ani de la momentul în care au și învins la EURO 2012, în timp ce englezii luptau pentru a doua la rând cu trofeul în fața lor! Reușitele lui Williams și Oyarzabal, din minutele 47 și 86 au făcut ca Spania să fie constant în avantaj, iar golul lui Palmer din minutul 73 să fie doar de palmares. Spania a câștigat și a devenit pentru a patra oară în istorie campioana Europei!

Ceremonia de închidere EURO 2024 a plasat PRO TV pe primul loc în clasamentul audiențelor, în intervalul orar 21:45 – 21:56. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 10 puncte de rating și 34.9% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 2.6 puncte de audiență și 9.1% share. De-a lungul difuzării, aproape 1.5 milioane de români așteptau finala.

Marea FINALĂ EURO 2024 a fost lider absolut de audiență, la PRO TV, în intervalul orar 22:00 – 23:52. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 18.3 puncte de rating și 58.7% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 2 puncte de audiență și 6.5% share. De-a lungul difuzării, peste 2.9 milioane de români s-au bucurat de spectacol, iar în minutul de aur, la ora 22:46, peste 3.3 milioane de telespectatori erau cu ochii pe PRO TV.

În intervalul orar 23:53 – 24:20, cei de acasă au avut parte de Festivitatea de premiere care a fost lider absolut de audiență! În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 14.6 puncte de rating și 59.7% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 2.6 puncte de audiență și 10.5% share. De-a lungul difuzării, peste 2.2 milioane de oameni erau cu ochii pe decernarea trofeului.

Pentru ultima dată, de la miezul nopții, cei de acasă au avut parte de Studioul UEFA EURO 2024! Costin Ștucan, Cătălin Oprișan, Răzvan Raț și Ciprian Marica, din platou, alături de Laurențiu Reghecampf, online, au comentat cele mai importante faze și au tras concluziile la final de turneu!

Studioul EURO a fost lider absolut de audiență în intervalul 24:21 – 25:32. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 4.9 puncte de rating și 35.3% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 2.3 puncte de audiență și 16.3% share.

EURO 2024 s-a văzut la PRO TV, PRO ARENA și VOYO!

Presa din Kosovo l-a descris în două cuvinte pe Mircea Lucescu, după meciul de la Priștina

Finala EURO 2024 dintre Spania și Anglia a fost urmărită și în București, iar suporterii și-au susținut echipa favorită, indiferent de naționalitate.

La Berlin, Spania poate cuceri al patrulea titlu european. Nimeni n-a mai reușit asta. Anglia a pierdut ultima finală, jucată acasă, pe Wembley, și se bate pentru primul trofeu european din istorie.

Spania este noua campioană a Europei! ”Furia Roja” a câștigat EURO 2024 după ce a învins Anglia cu 2-1 într-o finală nebună

Spania a câștigat finala Campionatului European de fotbal - EURO 2024, pe Olympiastadion din Berlin, în direct pe PRO TV și VOYO. Ibericii au învins Anglia cu 2-1, după o repriză secundă extrem de spectaculoasă.

Spania este prima echipă calificată în finala EURO 2024! Cea de-a doua semifinală, miercuri seară, la PRO TV și pe VOYO!

Patru echipe au demonstrat că sunt cele mai puternice și s-au calificat în penultima etapă a competiției! Au avut încredere în forța grupului și au trecut peste orice obstacol le-a venit în cale.

Incendiile de vegetație provoacă dezastru în întreaga țară. Salvatorii au ajuns să lupte și cu inconștiența oamenilor

Este în continuare prăpăd în multe județe din țară din cauza incendiilor de vegetație.

Filmul românesc „Anul Nou care n-a fost” a câștigat Premiul FIPRESCI la Festivalul Internațional de la Veneția

Vin vești minunate de la Festivalul de Film de la Veneția! „Anul Nou care n-a fost”, regizat și scris de Bogdan Mureșanu, a câștigat Premiul FIPRESCI, oferit de juriul Federației Internaționale a Criticilor de Film.

Proteste uriașe în Franța faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier. Macron, acuzat că „a furat” alegerile

Zeci de mii de persoane au ieşit sâmbătă în stradă în Franţa pentru a protesta faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier, stânga acuzându-l pe Emmanuel Macron că „a furat alegerile” prin numirea unui politician de centru-dreapta.