Peste 100.000 de romani, in vizorul recuperatorilor de credite
11-11-2009
|
14:21
Romanii au tot mai multe greutati in achitarea ratelor la credite, in special la cele de nevoi personale si de consum.
Dovada stau cifrele puse la dispozitia ziarului Gandul de una dintre cele mai importante companii specializate in colectarea de debite, care arata ca in prezent numarul celor care au intrat in vizorul recuperatorilor a depasit 100.000.
Bancherii recunosc ca au o problema, insa prefera sa renegocieze creditele neperformante decat sa prescrie ipotecile, pentru ca ar pierde in conditiile actuale de pe piata imobiliara.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Gandul
Etichete:
credite,
criza economica,
Dată publicare:
11-11-2009 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Mesaj RO-Alert pentru zona de nord a judeţului Tulcea, din cauza atacurilor din Ucraina, în apropierea frontierei cu România
Locuitorii din zona de nord a județului Tulcea au fost vizați vineri noaptea de un mesaj RO-Alert, anunță ISU Tulcea, care precizează că nu au fost înregistrate apeluri privind căderi de obiecte din spațiul aerian.