Ultimele 5.000 de abonamente disponibile la UNTOLD Festival

61668595

UNTOLD Festival, cel mai asteptat festival al anului din Romania, mai are doar 5.000 de abonamente disponibile.

Organizatorii UNTOLD Festival anunta in curand atingerea pragului propus de vanzare al abonamentelor de 4 zile. Vestile bune sunt ca ultimele 5.000 de abonamente pot fi achizitionate la oferta speciala pentru abonamentul PRE-SALE, de doar 259 lei plus taxe in reteaua Eventim, oferta de pret ce va fi pastrata pana in 21 mai.

“Dorim sa oferim posibilitatea unui numar cat mai mare de persoane sa se bucure de experienta UNTOLD, motiv pentru care, vom limita vanzarea de abonamente la pragul de 35.000, iar fanii care doresc sa-si vada artistii preferati o vor putea face achizitionand ulterior bilete de o zi.” mentioneaza Bogdan Buta, Director General UNTOLD Festival.

Cei mai titrati artisti ai momentului ajung la Cluj-Napoca pe scena de la UNTOLD Festival! AVICII, ARMIN van BUREEN, DAVID GUETTA si DIMITRI VEGAS&LIKE MIKE, patru dintre cei mai indragiti artisti electro-dance-music, urca pe aceasi scena pentru prima data in Romania intre 30 iulie – 2 august. Alaturi de ei, programul festivalului mai cuprinde peste 150 de artisti internationali si nationali dintre care amintim: ATB, Fedde le Grande, Tinie Tempah, John Newman, Patrice, Dj Premier, AronChupa, Foreign Beggars, Wilkinson, ANDYC, Tom Odell, John Digweed, Sharam, Nic Fanciulli, Satoshie Tomiie, Duke Dumont, Michael Calfan, Lost Frequencies, Gentleman, Gramatik.

De asemenea, cei interesati mai pot achizitiona pana in 21 mai si abonamentul VIP la pretul de 449 lei plus taxe in reteaua Eventim. Abonamentele asigura accesul in toate cele 4 zile de festival si sunt disponibile in reteaua Eventim si la partenerii festivalului din Cluj-Napoca si din tara.

Tinand cont de faptul ca unitatile hoteliere de pe raza municipiului Cluj-Napoca sunt deja ocupate, participantii la festival au ca optiuni de cazare campingul oficial si, in numar limitat, vor exista si optiuni de cazare in caminele studentesti.
Campingul oficial UNTOLD ofera posibilitati de cazare pentru 25.000 de persoane in cele 4 zile de festival. Situat in cartierul Gheorgheni din Cluj-Napoca, in Livada Palocsay, zona de camping va avea o suprafata totala de 95.000 mp, fiind disponibil atat pentru amplasare corturi cat si pentru rulote.

Biletul de acces in camping, valabil pentru cele 4 zile de festival este de 49 de lei + taxe in reteaua Eventim.ro/persoana, atat pentru cazare in cort cat si pentru rulota.

Transportul intre camping si zona centrala va fi deservit de linii speciale dedicate festivalierilor, iar timpul de deplasare intre zone va fi de maxim 20 de minute.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Istoria prinde viata la noaptea muzeelor in cetatea de la Alba Iulia

Miile de oameni care vor trece pragul Muzeului National al Unirii din oras vor avea parte de o calatorie in timp. Personaje celebre din istorie, intruchipate de angajati si voluntari, vor da viata expozitiei muzeului.

Targ al ofertelor educationale pentru absolventii claselor a VIII-a

Inspectoratul Scolar Judetean Cluj organizeaza, in perioada 14-15 mai 2015, Targul ofertelor educationale pentru colegiile si liceele tehnologice, destinat elevilor claselor a VIII-a.

Speed Coding Challenge si workshop-urile tehnice, atractia celei de-a 6-a editii a Targului de Cariere in IT de la Cluj

Dupa Targul de Cariere continua joi si vineri, 14 si 15 mai, tot la Casa de Cultura a Studentilor, cu Targul de Cariere in IT, eveniment special dedicat pasionatilor de acest domeniu.

Recomandări
Angajații din sănătate, consultați în privința noii legi a salarizării. Ilie Bolojan dă asigurări că veniturile nu vor scădea

Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) a anunțat că a început o consultare națională în rândul angajaților din sănătate privind impactul ultimei forme a proiectului legii salarizării, cea din 20 august 2026.

Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.