Protest plin de “virusi”

60558636
ProSport

Virusii verzi au pierdut ieri cu scorul de 2-1 meciul disputat pe Cluj Arena in compania formatiei Unirea Dej, insa punctul culminant al partidei l-au reprezentat suporterii Universitatii care si-au facut aparatia in numar mare pe stadion. 

Fanii lui “U” s-au adunat in centrul orasului la ora 18, iar de acolo au pornit spre stadion cantand si protestand impotriva conducerii echipei favorite. Circa 400 de fani si-au facut aparatia pe Cluj Arena, unde au continuat scandarile. “Plecati acasa, Ion Moina e casa noastra!”, asa a sunat refrenul favorit al fanilor clujeni.
Pe langa fanii lui “U” Cluj, la meci au mai fost prezenti aproximativ 500 de sustinatori ai echipelor din Liga III ai caror jucatori si-au vazut visul cu ochii disputand un meci oficial pe impresionanta arena din Cluj-Napoca.

Unirea Dej a deschis scorul in minutul 74 prin Rares Stan, pentru “virusi” egaland in minutul 85 Hoca Rares. Penalty-ul ratat de acelasi Rares Stan in minutul 91 avea sa anunte si golul victoriei pentru formatia din Dej, autor fiind jucatorul clujean, Bucur (autogol).
 

Articol recomandat de sport.ro
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Anunțul lui Ilie Bolojan, după trei ședințe: Situația de la Cernavodă ”rămâne dificilă", dar nivelul apei nu a mai scăzut

Premierul demis, Ilie Bolojan, a anunțat, marți, după trei ședințe de lucru, că situația aprovizionării cu combustibil s-a îmbunătățit, dar rămâne dificilă la Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării.

Operațiunea Armatei de pe Dunăre a mai oferit 2 zile de funcționare în plus Centralei Nucleare. ”Nu există un scenariu negru”

Succesul operațiunii Armatei de luni, de pe Dunăre, asigură 2 zile în plus față de cele 5 zile prognozate inițial pentru funcționarea Reactorului 2 al Centralei Nucleare de la Cernavodă, a declarat directorul general al instituției. 

Președintele Nicușor Dan a promulgat două legi ”importante pentru stabilitatea economică și protejarea veniturilor românilor”

Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat, marți, că a semnat decretele de promulgare pentru două acte normative pe care le consideră esențiale pentru stabilitatea economică a țării și pentru protejarea veniturilor românilor.