Un tânăr de 22 de ani a fost reţinut după ce a violat o fată de 13 ani, în Dolj

62313676
StirilePROTV

Un tânăr de 22 de ani a fost reţinut de poliţiştii doljeni după ce a violat o fată de 13 ani, fapta având loc pe un teren viran.

 

Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Dolj a transmis, marţi, printr-un comunicat de presă, că un tânăr de 22 de ani din comuna Orodel a fost reţinut pentru 24 de ore pentru comiterea infracţiunii de viol.

“În seara zilei de 1 ianuarie, în jurul orei 19.50, poliţiştii Secţiei nr.7 Poliţie Rurală Pleniţa au fost sesizaţi prin apel de urgenţă 112, de un bărbat de 36 ani, din comuna Orodel, cu privire la faptul că, fiica concubinei sale, o minoră în vârstă de 13 ani, ar fi fost victima unei tentative la viol", au transmis polițiștii citați de News.ro.

Tânărul de 22 de ani, din localitate, este bănuit că prin folosirea forţei, ar fi întreţinut relaţii sexuale cu minora, pe un teren viran din localitate.

El a fost introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj, urmând să fie prezentat, marţi, Parchetului de pe lângă Judecătoria Băileşti în vederea luării unei măsuri preventive.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Biciclist de 77 de ani, lovit de ambulanța SMURD, în Cluj. Bătrânul nu s-a asigurat

Un biciclist de 77 de ani a fost lovit de o ambulanță SMURD, care avea avertizările sonore și luminoase în funcțiune. Biciclistul a intrat într-o intersecție fără să se asigure.

Mai sunt aproape trei luni de reducere, dar oamenii au stat cu orele la coadă să-și plătească impozitele la primării

În a treia zi a noului an, mii de oameni se înghesuie la cozi, la direcțiile de taxe și impozite din toată țara, ca să își plătească dările către stat, chiar dacă acestea pot fi achitate și online.

Mesajele publicate pe contul lui Andrew Tate de când a fost săltat de mascați. „Cine e mai bun decât TATE”

Andrew Tate, fost campion mondial de kick-box, și fratele său, Tristan, și-au petrecut Revelionul după gratii. Avocații lor au contestat deja arestarea preventivă și neagă acuzațiile de crimă organizată, viol, și trafic de persoane.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.