Cutremur cu magnitudinea 3,7 în Vrancea

61942846
iStock

Un cutremur cu magnitudinea 3,7 s-a produs în noaptea de marţi spre miercuri în judeţul Buzău, fiind al treilea seism înregistrat în mai puţin de 12 ore.

Conform Institutului Naţional de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP), seismul cu magnitudinea 3,7 s-a produs la ora 02.05, la o adâncime de 140 de kilometri.

Este al treilea cutremur înregistrat în mai puţin de 12 ore în judeţul Buzău, potrivit News.ro.

Marţi, la ora 16.31, s-a produs un cutremur cu magnitudinea de 3,5 grade, la o adâncime de 144 de kilometri. La ora 17.16, în judeţul Buzău a avut loc un nou cutremur, cu magnitudinea de 3 grade.

Cel mai puternic cutremur de la începutul acestui an s-a produs în 25 aprilie. Seismul a avut magnitudinea 4,6 şi s-a înregistrat în apropierea următoarelor oraşe: Covasna (12 kilometri), Întorsura Buzăului (25 de kilometri, Târgu Secuiesc (27 de kilometri), Nehoiu (35 de kilometri) şi Sfîntu Gheorghe (52 de kilometri).

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
Citește și...
Trupe speciale în Mizil, după ce mai mulți localnici au atacat o mașină a Poliției. Au ocupat strada și aveau muzica la maxim

Forţele speciale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Prahova au intervenit, în ziua de Paşte, în oraşul Mizil, după ce mai multe persoane au ameninţat o patrulă formată dintr-un poliţist şi un jandarm. 

”Să vină permisele”. Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în mașina de serviciu. VIDEO

Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în autospeciala de serviciu, în timp ce erau îmbrăcaţi în uniformă.

Apartamentele închiriate în regim hotelier sunt la mare căutare în România. Noi reguli europene pentru proprietari

După hoteluri, apartamentele închiriate în regim hotelier au devenit cea mai căutată formă de cazare din România.

Recomandări
Războiul Strâmtorii Ormuz. SUA blochează porturile iraniene, Teheranul amenință întreaga regiune. UE se pregătește de criză

Blocada SUA asupra porturilor iraniene a început luni, la 17.00, ora României, iar Teheranul amenință cu represalii toate porturile din regiune. Petrolul a ”sărit” de 100 de dolari. UE estimează pierderi de 25 miliarde euro de la începutul războiului.

Peter Magyar, despre UE și NATO: ”1.000 de ani maghiarii s-au străduit să fie parte a Europei”. Mesaj către Rusia și China

Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, s-a declarat mândru că țara sa este membră UE și NATO, în timp ce poporul maghiar s-a străduit 1.000 de ani să fie parte a Europei. El a mulțumit Rusiei și Chinei că au acceptat rezultatul alegerilor. 

Prețurile la carburanți se schimbă de la o zi la alta. Cu cât se vând motorina și benzina în București

După zilele de sărbătoare, revenim la rutină, care pentru mulți înseamnă și inevitabilele opriri la benzinărie.