Cine a fost Costin Mărculescu, găsit mort în cadă. Luna aceasta ar fi împlinit 51 de ani

×
Publicitate

Costin Mărculescu a murit cu câteva zile înainte să împlinească 51 de ani. El a fost găsit mort în noaptea de miercuri spre joi în apartamentul în care locuia singur în București.

Costin Mărculescu a fost actor, cântăreț, dar și om de afaceri.

Primele imagini de la blocul unde a fost descoperit Costin Mărculescu descoperiți în galeria foto

Cine a fost Costin Mărculescu

 

Costin Mărculescu a fost actor, cântăreț, om de televiziune și, la un moment dat, a avut o școală de manechine.

Născut la 29 iunie 1969 la Craiova, Costin Mărculescu a debutat în televiziune în anul 1984, la vârstă de 15 ani, în două piese TV “Misiune specială” și “Ecaterina Teodoroiu”, iar în Cinematografie în 1985, în filmul regizoarei Cristiana Nicolae “Al patrulea gard lângă debarcader”, conform Cinemagia.

În 1986 a jucat în, “Liceenii” alături de Ștefan Bănică Jr., Oana Sârbu, Mihai Constantin, Tudor Petruț, Cesonia Postelnicu, Ion Caramitru, Tamara Buciuceanu, George Ivașcu.

A absolvit Academia Națională de Teatru și Film I.L. Caragiale promoția 1989 – 1993. A fost invitat în emisiuni de divertisment în calitate de actor sau cântăreț și a scos șapte videoclipuri muzicale difuzate de posturile de specialitate.

A colaborat cu mai multe Teatre, susținând peste 2000 de spectacole în țară și în străinătate, jucând alături de Florin Piersic, Mișu Fotino, Alexandru Lulescu, Dem Rădulescu, Nicu Constantin, Tamara Buciuceanu, Emil Hossu, Catrinel Dumitrescu, George Constantin, Silviu Stănculescu, Constantin Diplan, Stela Popescu, Alexandru Arșinel, Mitică Popescu, Cezara Dafinescu, Horațiu Mălăele etc.

A pus bazele la 30 Mai 1999 Școlii Artistice de Modelling și Dans Sportiv Compania de Manechine și Fotomodele Costin Mărculescu.

Costin Mărculescu a murit. Actorul a fost găsit mort în cadă

 


Actorul Costin Mărculescu a fost găsit mort în apartamentul în care locuia singur, într-un bloc din Sectorul 3 al Capitalei, iar vecinii spun că l-au văzut ultima dată sâmbătă când a ieșit cu câinele la plimbare.

A murit actorul Costin Mărculescu. Actorul a fost găsit mort în cadă - 4

Prietenii lui au fost cei care au alertat autoritățile după ce o vecină i-a anunțat că s-a spart o țeavă în locuința sa, de la etajul 8 și a inundat mai multe apartamente.

Pompierii au spart ușa pentru a reuși să intre în locuința acestuia, iar medicii de pe Ambulanță au fost cei care au găsit trupul neînsuflețit al actorului în cadă. Prietenii Lui Costin Mărculescu exclud varianta unei sinucideri, mai ales că acesta avea în plan să lanseze o carte la sfârșitul acestei luni.

"Pur și simplu apropiații m-au informat că a fost găsit mort în cadă și fiind prieteni de ani de zile și vorbind ultima dată în urmă cu câteva zile, locuind și în apropiere am zis să vin să văd ce se întâmplă. Se știe faptul că era depresiv în ultima perioadă, nu este o surpriză sau un lucru necunoscut, fiindcă s-au derulat tot felul de întâmplări neplăcute în ultimii ani pe partea de carieră, ca să spun așa. Costin era un om deosebit, era un om extrem de sufletist, un om care întodeauna știa să fie alături de prieteni. Pe data de 29 iunie urma să publice o carte „Bombă cu fitil aprins" și știu că își dorea foarte mult acest lucru", a declarat o prietenă.

Articol recomandat de sport.ro
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
Citește și...
Un muncitor din Vrancea a ajuns la spital după ce a fost atacat cu cuţitul de doi colegi. Bărbaţii au fost reţinuţi

Doi bărbaţi din judeţul Vrancea au fost reţinuţi de poliţişti după ce şi-au atacat un coleg cu un cuţit, agresiunea având loc într-un container din oraşul Bumbeşti Jiu, potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Gorj.

Agricover, semnal de alarmă: Agricultura României nu mai poate supraviețui „de la o campanie la alta”

Agricultura românească are nevoie de continuitate, investiţii şi mecanisme moderne de dezvoltare, indiferent de formula executivă care va gestiona priorităţile economice ale următorilor ani, se arată într-un apel transmis de Agricover.

Incendiu la locomotiva unui tren de călători aflat în Bihor. Vagoanele au fost decuplate, au intervenit pompierii militari

Un incendiu a izbucnit, luni dimineaţă, la locomotiva unui tren de călători aflat în Halta Tămăşeu, din judeţul Bihor. 

Recomandări
Un nou draft al legii salarizării bugetarilor. Sporurile scad la 20%, dispare indemnizația de hrană

Noul draft al viitoarei legi a salarizării bugetarilor, care ar urma să intre în vigoare din iulie 2027, prevede reducerea sporurilor, eliminarea indemnizației de hrană și introducerea unui sistem unitar de salarizare în sectorul public.

Barometru INSCOP. Cum ar vota românii în cazul unui referendum pentru demiterea președintelui Nicușor Dan

Institutul de cercetare sociologică INSCOP a întrebat 1100 de români cum ar vota dacă duminica viitoare ar fi organizat un referendum privind demiterea președintelui României, Nicușor Dan.

Cât vor costa în această vară biletele de avion. Zborurile care ar putea fi afectate de scumpirea kerosenului

Problemele din piața carburanților pentru aviație și tensiunile geopolitice internaționale i-au făcut pe mulți români să se întrebe dacă vacanțele de vară ar putea fi afectate de anulări sau întârzieri de zboruri.