Bona copilului Elodiei s-a intors in sfarsit in tara. Ce a spus la prima ei aparitie in proces

×
Publicitate

Audiere in premiera in procesul in care fostul politist Cristian Cioaca este acuzat ca si-a ucis sotia, pe avocata Elodia Ghinescu. Citata de mai multe ori, bona copilului celor doi soti s-a infatisat pentru prima oara in fata magistratilor.

Pana acum, femeia a fost plecata din tara, iar zilele acestea a revenit, ca sa-si vada rudele inainte de sarbatori. Pentru a o audia, judecatorii din Arges au devansat data la care trebuia sa aiba loc procesul.

Bona copilului a descris viata de cuplu a celor doi. A spus ca pareau familia perfecta, pana intr-o zi cand l-a auzit pe Cristian Cioaca reprosandu-i sotiei ca nu prea sta pe acasa. La vremea aceea, el lucra de 8 luni in schimbul trei, adica de noapte si n-o prea intalnea pe Elodia.

De altfel si prietenele avocatei au sustinut la proces ca ea evita sa mearga acasa pana ce sotul nu pleca la serviciu. Bona le-a spus judecatorilor ca, la momentul disparitiei Elodiei, a observat ca din dormitor, de pe noptiera, lipseau niste parfumuri.

N-a observat atunci ca din casa disparusera si cateva lucruri ale copilului, pe care, mai tarziu, le-a revazut culese din rapa in care au fost aruncate si alte obiecte apartinand cuplului Cioaca - Ghinescu. Femeia a mai remarcat disparitia unui cutit de bucatarie, care nu a mai fost gasit.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Primele masuri luate in cazul fotbalistului de la Steaua ce a fost snopit in bataie de un coleg

Inspectoratul scolar a inceput o ancheta la Liceul "Mircea Eliade'', acolo unde dimineata parintii lui Alexandru si ai celorlalti adolescenti, martori la agresiune, s-au intalnit cu profesorii.

Cum a ajuns cea mai varstnica mama din lume sa ramana fara economii in preajma Sarbatorilor

Au trecut 9 ani de cand Adriana Iliescu a intrat in Cartea Recordurilor drept cea mai varstnica mama din lume. Acum insa, femeia a ramas fara bani in pragul sarbatorilor.

Presedintele CJ Dolj, Ion Prioteasa, urmarit penal pentru licitatii trucate, anunta procurorii DNA

Procurorii l-au anuntat, luni, pe presedintele Consiliului Judetean Dolj, Ion Prioteasa, ca este urmarit penal in dosarul privind licitatiile trucate, urmand sa fie chemat din nou la Directia Nationala Anticoruptie, pentru a da o declaratie.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.