Accident cu trei mașini, la ieșirea de pe autostrada A7. Patru persoane au fost implicate

62373269
StirilePROTV

Patru persoane au fost implicate într-un accident cu trei mașini care s-a produs la intersecţia dintre autostrada A7 şi DN2, pe centura municipiului Bacău, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bacău.

"În urma coliziunii au rezultat patru victime, dintre care o victimă cu traumatism cranio-facial, care a fost preluată de ambulanţă SAJ, şi 3 victime, fără marcă traumatică, care au refuzat transportul la spital", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bacău, Ema Tereş.

Poliţiştii rutieri efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal privind infracţiunea de vătămare corporală din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Cutremur, vineri după-amiază în România. Ce magnitudine a avut și în ce zonă a fost resimțit

Un cutremur cu magnitudinea 2,3 pe Richter a avut loc, vineri după-amiază, în zona seismică Vrancea, potrivit Institutului Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului.

 

Percheziţie în București la suspecţi care ar fi înstrăinat în mod repetat două autoturisme de lux ale unui cetățean străin

Poliţiştii din Bucureşti au făcut o percheziţie în Ialomiţa, la persoane suspectate de tăinuire. Suspecţii ar fi înstrăinat în mod repetat două autoturisme de lux ale unui cetăşen străin, fără acordul acestuia.

Doi copii de 11 şi 12 ani din Buzău, căutaţi de Poliţie după ce au plecat de acasă

Doi minori în vârstă de 11, respectiv 12 ani sunt căutaţi de poliţişti după ce au dispărut voluntar de la domiciile lor din localităţile Ruşeţu şi Râmnicu-Sărat.

Recomandări
Ilie Bolojan: „PNL va susține proiectul legii salarizării. E o măsură care evită pierderea a peste 700 de milioane de euro”

Grupurile parlamentare ale PNL au fost mandate să susţină adoptarea proiectului legii salarizării, a anunţat, vineri, preşedintele partidului, premierul interimar Ilie Bolojan.

Ascunzătoare cu arme, descoperită lângă Berlin, atribuită serviciilor secrete rusești. Un suspect, arestat în România

Autorităţile germane au descoperit o ascunzătoare în care se aflau două arme de foc, într-o pădure situată în apropiere de Berlin, atribuită serviciilor secrete ruseşti de către serviciul german de informaţii interne BfV.

Sindicatele din Educație resping proiectul legii salarizării: „O sfidare directă la adresa salariaților din învățământ”

Federațiile sindicale din învățământ anunță că „refuză categoric” prevederile legii salarizării unitare, considerând că forma cea mai recentă prezentată de Ministerul Muncii este „o sfidare directă la adresa salariaților” din sistem.