Tragedie sinistra in Iasi. Un barbat a vrut sa impuste un porc, insa a ucis din greseala o alta persoana

×
Publicitate

Un barbat a fost impuscat, vineri, la o ferma de fazani din localitatea ieseana Holboca, de care o alta persoana care a tras un glont spre un porc, victima decedand la spital, pe masa de operatie, in urma unei hemoragii puternice.

Potrivit primelor cercetari ale politistilor, glontul a ricosat dintr-o bucata de beton, lovind un barbat de 60 de ani aflat in apropiere.

Un echipaj SMURD a mers la locul incidentului, iar victima a fost transportata la Spitalul Sfantul Spiridon din Iasi, fiind dusa in sala de operatie. In timpul interventiei medicilor, barbatul a intrat in stop cardio-respirator, fiind declarat ulterior decesul sau.

"Ficatul a fost perforat de un glont de mari dimensiuni, ceea ce a provocat o hemoragie puternica. A fost transportat in blocul operator, dar in timpul interventiei pacientul a intrat in stop cardio-respirator. Nu a mai putut fi salvat, fiind declarat decesul
”, a afirmat coordonatorul UPU-SMURD Iasi, Diana Cimpoesu.

Purtatorul de cuvant al Politieijudetului Iasi, Anca Vajiac, a declarat pentru News.ro ca politisti criminalistisi de la Directia Arme, Explozibili si Substante Periculoase au mers la ferma din Holboca, unde s-a produs incidentul, in urma unui apel primit la numarul 112.

"Primele informatii arata ca barbatul a fost impuscat accidental. O persoana a incercat sa impuste un porc, dar glontul a ricosat din beton in corpul barbatului care se afla acolo. Cercetarile continua”, a precizat Anca Vajiac, purtatorul de cuvant al Politiei judetului Iasi.
 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
O britanica a fost condamnata la 11 ani de inchisoare dupa ce si-a atacat logodnicul. De ce au ramas socati paramedicii

O britanica a fost condamnat la 11 ani de inchisoare cu executare din cauza violentei domestice.

Femeie de 66 de ani, ucisa de pitbull-ul fiului. Ce s-a intamplat cu cainele dupa incident

Descoperire socanta in Simleul Silvaniei, judetul Salaj. O femeie de 66 de ani a fost gasita moarta in curtea casei cu mai multe muscaturi in zona fetei si a pieptului. Victima, cred anchetatorii, a fost muscata de cainele familiei, un Pitbull

Barbatul din Bacau acuzat ca si-a violat fiul de un an a fost arestat. Reactia mamei suspectului

Barbatul de 26 de ani din Bacau, tata a patru copii, suspectat ca si-a violat baietelul in varsta de numai un an, a ajuns in arest.

Recomandări
Nicușor Dan s-a întâlnit la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA. A mâncat la popotă alături de soldați | FOTO

Nicușor Dan s-a întâlnit duminică la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA și a mâncat la popotă, alături de soldații americani, potrivit Administrației Prezidențiale.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.