Sfârșit tragic pentru un muncitor din Tulcea. A murit captiv în vegetația dintr-un canal

×
Publicitate

Sfârşit tragic pentru un muncitor de 55 de ani din judeţul Tulcea. Buldozerul pe care îl conducea a căzut într-un canal de irigaţii şi, chiar dacă bărbatul a reuşit să iasă din cabina utilajului, trupul lui a fost prins în vegetaţia din albie.

Un trecător a sunat la 112, însă, din nefericire, scafandrii l-au găsit decedat.

Pompierii au fost chemaţi de un localnic din comuna Văcăreni, din judeţul Tulcea, care a văzut buldozerul căzut în canal. Pentru că sătenii ştiau că bărbatul de 55 de ani lucrează în zonă la amenajarea unui mal de pământ, a fost solicitată şi intervenţia poliţiştilor, dar şi a scafandrilor, pentru găsirea lui.

Din nefericire, trupul lui a fost descoperit fără viaţă, prins în vegetaţia de pe fundul canalului de irigaţii adânc de 3 metri. Deocamdată nu se ştie cum a ajuns utilajul acolo, dar, cel mai probabil, a fost vorba despre o manevră greşită.

Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi continuă cercetările.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
A reizbucnit războiul din Iran. SUA au lovit peste 80 de ținte, Teheranul anunță un ”răspuns zdrobitor”. Sirene în Bahrain

Armata SUA a finalizat cea mai recentă rundă de atacuri împotriva Iranului, lovind peste 80 de ţinte, potrivit Comandamentului Central al SUA (CENTCOM), citat de CNN.

Erdogan i-a primit pe liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. Nicușor Dan, lângă Donald Trump în fotografia de grup

Președintele Turciei, Recep Tayyip Erdoğan, și soția sa i-au primit marți seară pe liderii statelor membre NATO la recepția și dineul oficial organizate la Complexul Prezidențial din Ankara, înaintea debutului summitului Alianței.

Premieră istorică: Misiune spațială condusă din România. Un satelit pentru securitatea cibernetică, plasat pe orbită

România marchează o premieră în industria spațială europeană. Un satelit construit pentru a testa apărarea cibernetică în spațiu a fost lansat cu succes din California.