Cadavrul unei femei a fost găsit într-o groapă de gunoi din Ilfov

61994377
Pro TV

O femeie a fost găsită moartă, luni,într-o groapă de gunoi din localitatea Vidra, cadavrul prezentând urme vizibile de violență, potrivit IPJ Ilfov.

„La data de 24 februarie a.c, în jurul orelor 09: 01, Inspectoratul de Poliție al Județului Ilfov a fost sesizat prin apelul 112 de către o persoană, cu privire la faptul că la groapa de gunoi Vidra a fost găsită o persoană de sex femeiesc, decedată. La fața locului s-a deplasat de îndată o echipă operativă de lucru formată din ofițeri din cadrul Serviciul de Investigații Criminale, polițiști criminaliști și polițiști de ordine publică din cadrul Poliției oraș Popești Leordeni, pentru efectuarea de verificări și investigații specifice. Cu această ocazie a fost găsit cadavrul unei femei care la prima vedere nu prezenta urme vizibile de violență”, au transmis polițiștii din Ilfov.

IPJ Ilfov precizează că a fost anunțat procurorul de caz de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ilfov precum şi Serviciul de Medicină Legală, care urmează să se deplaseze la fața locului și să ridice cadavrul în vederea efectuării necropsiei.

În cauză se efectuează cercetări pentru stabilirea situației de fapt și de drept, precum și identificării persoanei decedate.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Accident cumplit în Bârlad. Doi tineri au murit după ce mașina lor a retezat un copac

Cumplit accident rutier la intrarea în Bârlad! Doi tineri care goneau nebunește au încercat o depășire, însă mașina scăpată de sub control a retezat un pom de pe marginea drumului și a intrat cu viteză în gardul unei garnizoane militare.

Un polițist de 28 de ani din Suceava s-a spânzurat cu o cravată, după o ceartă cu soția

Un polițist de 28 de ani din comuna Dornești, județul Suceava, s-a spânzurat cu o cravată în apartamentul din Rădăuți, unde locuia cu chirie.

Trei morți într-un accident grav, în Sibiu, produs de un șofer de 19 ani

Trei persoane au murit şi o alta a fost rănită, vineri seară, după ce două maşini s-au ciocnit pe un drum judeţean din judeţul Sibiu.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Minister: Ultimul element al podului peste Siret, gata de montare. Drumul Expres Brăila-Galaţi se deschide în acest an

Secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Irinel Ionel Scrioșteanu, anunță că se montează ultimul element al noului pod peste Siret de pe Drumul Expres Brăila-Galați (DEx6), care va fi cel mai complex după podul peste Dunăre de la Brăila.

Au trecut două zile de la dezastru, dar coșmarul continuă în Nepal: aproape 1.400 de dispăruți

Cursa contracronometru în care sunt angajate echipele de salvatorii pentru a găsi supravieţuitori la două zile după inundaţiile devastatoare care au ucis peste 550 de persoane în Nepal şi China continuă vineri, sub ameninţarea unor noi viituri.