Trupa Praf In Ochi revine pe piata!

60387328

Dupa o absenta de cinci ani de pe piata muzicala romaneasca si la insistentele staruitoare ale fanilor, trupa Praf In Ochi pregateste o revenire fulminanta!

 

Single-ul cu care trupa si-a pregatit come back-ul se intituleaza “Locul ei” si in numai trei zile de la postarea lui pe Internet a avut peste 7.000 de accesari din partea fanilor.

Melodia reprezinta munca a sapte luni pline pentru cei trei membri ai formatiei Praf In Ochi si “este o piesa despre sentimente care cu greu se sting, care nu pot fi uitate, despre evenimente marcante, despre suferinta, despre iubire si multe alte trairi interioare. Prin acest single nu transmitem un mesaj, ci descriem stari in care multi dintre noi, oamenii, ne regasim”, povesteste OD, vocalul trupei.

In momentul de fata, Praf in Ochi este formata din doi dintre membrii vechi, Tibi (chitara) si OD(vocal), alaturi de care a venit Fanaka (chitara), formula in care cei trei spun ca vor ramane mult timp.

“Am reinfiintat proiectul pentru ca PIO reprezinta atat pentru mine cat si pentru Fanaka si Tibi pura pasiune, intoarcerea la radacini. Fanii trupei, cel putin cei ramasi, au fost interesati de noua piesa inca din momentul in care s-a dat oarecum vestea pe net ca PIO revine. Prin mesajele lor entuziste si interesul acordat ne-au ajutat sa nu avem temeri legate de come back-ul nostru”, povesteste OD.

Noul single “Locul ei” este compus de OD (Ionut Radu) si Lazza (Lazar Cercel), fostul basist PIO (actual King Tzapu, basist in trupa Animal X), cel care a scris si versurile piesei.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Paris Hilton a primit cadou un castel roz!

Asa cum ii sta bine unei printese blonde, si Paris Hilton trebuia sa aiba castelul ei. I l-a daruit iubitul, iar pentru starleta nu a mai contat ca e din plastic!

Grea e viata de vedeta: Rihanna a schimbat patru tinute de firma intr-o zi!

Ultimele zile au adus-o din nou in actualitate pe Rihanna. Poate e o strategie de marketing, avand in vedere ca artista e in plina promovare a unui album nou!

Jane Fonda: Sexul la 71 de ani e grozav!

Jane Fonda este convinsa ca a reusit sa-si pastreze frumusetea si spiritul tanar, chiar si la 71 de ani, datorita unei vieti sexuale implinite!

Recomandări
Cursa contra cronometru pentru miliardele din PNRR. Aproape 3.000 de proiecte trebuie recepționate într-o săptămână

Aproape 3.000 de proiecte de investiții finanțate prin PNRR trebuie finalizate și recepționate urgent în această săptămână pentru a putea fi decontate, spune premierul Ilie Bolojan. 

Sorin Grindeanu, despre legea salarizării: „Sunt niște termene aproape imposibil de îndeplinit”

Sorin Grindeanu a declarat că i se pare foarte greu, dacă nu spre imposibil, să mai poată veni până mâine, poimâine, cu o formă a legii salarizării care să ducă la aprobare, el precizând că sunt niște termeni aproape imposibil de îndeplinit.

Drona care a căzut în Vrancea a stat cinci ore agățată într-un nuc. A fost observată de o femeie

O dronă care a fost observată luni dimineață în județul Galați a dispărut de pe radar și s-a prăbușit într-un sat din Vrancea.