Prima eliminare la Survivor All Stars, la finalul unei ediții lider absolut de audiență. Cine a părăsit competiția

62418855

O primă săptămână cu multe emoții, provocări și probe din ce în ce mai dificile. Survivor All Stars le-a adus deja concurenților dovada că este sezonul suprem și că trebuie să se aștepte la surprize la fiecare pas.

 

Și de această dată, cei de acasă au fost cu ochii pe PRO TV și emisiunea a fost lider absolut de audiență!

Seara a început cu un nou joc, cel pentru recompensă, la capătul căruia tribul câștigător a plecat înapoi în camp cu toate ustensilele necesare pescuitului, o activitate vitală, care le-ar putea aduce noi alimente pe mai departe. Mai hotărâți ca niciodată, Războinicii au luptat cu îndârjire și au reușit o victorie cu 5 la 1.

Cu moralul deja afectat, Faimoșii au avut de trecut un nou hop – primul Consiliu tribal din acest sezon. La votul colectiv, Andreea Tonciu a fost nominalizată pentru a merge la duelul de eliminare, în timp ce TJ Miles a decis ca adversară să-i fie Roxana Nemeș.

Primul duel eliminatoriu din sezonul All Stars. De aici se întoarce în trib doar una dintre voi”, a anunțat domnul Dan înainte ca Roxana Nemeș și Andreea Tonciu să afle prin ce probă trebuie să treacă pentru a putea merge mai departe în show. Cu multe emoții, cele două Faimoase au dat totul, însă doar Roxana va continua aventura în Survivor All Stars!

Survivor mi-a schimbat viața, nu am trăit în viața mea ce am trăit aici. Pentru mine este o experiență unică. La mine este greu cu adaptatul pentru că eu am o viață în care fac ce vreau, când vreau, cel mai greu a fost să dorm fără acoperiș și fără un pat. Nu m-am simțit eu. Am început să mă închid în mine și să vorbesc doar cu mine”, a declarat, vizibil emoționată, Andreea Tonciu înainte ca Daniel Pavel să-i stingă flacăra.

Cea de-a treia ediție a sezonului suprem, Survivor All Stars, a fost lider absolut de audiență, în intervalul orar 21:30 – 23:59. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 7.3 puncte de rating și 24.9% cotă de piață, față de locul 2 care avea 5.8 puncte de audiență și 20.0% share. De-a lungul difuzării, aproape 1.4 milioane de românii au trăit cu emoție seara în care a avut loc prima eliminare, iar în minutul de maximă audiență, de la 21:47, 1.8 milioane de telespectatori erau pe PRO TV.

Nu ratați, săptămâna viitoare, marți, miercuri și joi, de la ora 21:30, la PRO TV și pe VOYO, noi ediții ale show-ului fenomen Survivor All Stars!

Articol recomandat de sport.ro
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Citește și...
Cum ajunge România în fața a peste 100 de milioane de oameni printr-un proiect de divertisment dezvoltat local

O inițiativă construită pe litoralul românesc și amplificată de sute de creatori internaționali transformă un proiect de entertainment într-un motor real de vizibilitate globală.

Război în justiție între Ionuț Dolănescu și Electrecord. Fiul celebrului artist cere un milion de lei, daune materiale

Ionuț Dolănescu i-a declarat război în justiție celei mai vechi case de discuri din România, care l-a consacrat pe tatăl său, celebrul Ion Dolănescu, decedat in 2009.

Tudor Chirilă: ”Domnule Nicușor Dan, ieri ați devenit primul pesedist al țării. De fapt, ați devenit primul uselist al țării”

Deciziile luate de președintele României, Nicușor Dan, în privința numirilor noilor șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT îl nemulțumește pe artistul Tudor Chirilă, care îl numește pe șeful statului ”pesedist” și ”uselist”.

Recomandări
Ciclonul „Erminio” a readus iarna în România. Zăpezi și cea mai scăzută temperatură înregistrată vreodată la noi, în aprilie

În timp ce ne pregătim de Paște, iarna ne face o demonstrație de forță. La munte s-a așternut un strat nou de zăpadă care a adus și un record de frig pentru luna aprilie: minus 13 grade la Vârful Omu.

Ultima dorință a lui Mircea Lucescu i-a fost îndeplinită. Ce i-a spus medicului său, de pe patul de spital

Un altar de flori și lumină s-a format la intrarea în Arena Națională și se mărește cu fiecare oră, pe măsură ce mii oamenii își iau rămas bun de la Mircea Lucescu. 

Supărarea lui Trump pe NATO ar putea avantaja direct România. Am putea avea mai mulți militari americani pe teritoriul nostru

Administrația Trump ia în calcul să pedepsească țările NATO care nu i-au ajutat pe americani în războiul din Iran. Potrivit Wall Street Journal, trupe americane din aceste țări ar putea fi mutate în state membre care au sprijinit campania.