Ilie Năstase, pe covorul roșu de la Cannes. Filmul „Nasty”, regizat de Tudor Giurgiu, a fost prezentat la festivalul de film

×
Publicitate

Ilie Năstase, a ajuns pe covorul roșu, de la Cannes, unde a fost prezentat Nasty, un film documentar, despre viața și cariera marelui tenisman român.  

Năstase i-a avut alături pe foștii tenismeni Ion Tiriac, Virgina Ruzici și Boris Becker.

Tudor Giurgiu, Cristian Pascariu, şi Tudor D. Popescu, semnează împreună, regia. Primii doi sunt și scenariști, iar al treilea, s-a ocupat și de montaj.

Lor li se adaugă, producătorul filmului, Cosmin Hodor. Legende ale tenisului, precum Jimmy Connors, Bjön Borg, sau John McEnroe, dar și Nadia Comăneci și Gheorghe Hagi, au recompus, povestea unuia dintre marii sportivi ai lumii.

Articol recomandat de sport.ro
Și-a prevestit Mircea Lucescu moartea? Declarația tulburătoare făcută în urmă cu doar șase luni
Și-a prevestit Mircea Lucescu moartea? Declarația tulburătoare făcută în urmă cu doar șase luni
Citește și...
TĂTUȚU’ sezonul 3, un joc al puterii dus la extrem

Serialul TĂTUȚU’ a revenit cu un sezon 3 mai intens și mult mai ambițios din punct de vedere cinematografic.

Filmul Iisus din Nazareth, capodopera lui Franco Zeffirelli, se difuzează la PRO TV. Programul complet al filmelor de Paște

Filmul Iisus din Nazareth, celebra capodoperă regizată de Franco Zeffirelli, revine în atenția telespectatorilor în perioada sărbătorilor pascale, fiind difuzat la PRO TV. 

Codruța Filip, șocată în această seară, la Desafio: Aventura: „Era săracul disperat, nu mai știa pe unde să o mai ia”

Tensiunile ating cote maxime în această seară, într-o nouă ediție incendiară din Desafio: Aventura. De la alianțe fragile până la momente limită care pun la încercare rezistența fizică și psihică, competiția devine tot mai imprevizibilă.

Recomandări
România înăsprește regulile second-hand: maximum 2 mașini/an, interdicții pentru „daune totale” și restricții la alte produse

România pregătește una dintre cele mai dure reglementări pentru piața produselor second-hand. 

NASA a publicat primele fotografii cu fața ascunsă a Lunii, realizate de astronauții misiunii Artemis II

NASA a publicat primele fotografii realizate de astronauții misiunii Artemis II în timpul survolului Lunii.

Corvinul, Dinamo și Rapid, mesaje emoționante la moartea lui Mircea Lucescu. ”Cuvinte prea mici pentru un nume atât de mare”

Corvinul Hunedoara, Dinamo și Rapid au fost primele cluburi care au trimis mesaje de condoleanțe după vestea morții lui Mircea Lucescu. ”Il Luce” a fost antrenor la toate cele trei cluburi.