Cristiano Ronaldo, obiect de studiu al unei universitati britanice

60153067

Se pare ca fotbalistul Cristiano Ronaldo a devenit obiect de studiu al unei universitati, in cadrul unui curs pentru obtinerea diplomei in stiinta sportului.


"Vom vedea cum cultura celebritatii a absorbit fotbalul", a declarat un reprezentant al Universitatii Stattfordshire, Ellis Cashmore. 

Cristiano Ronaldo, in prezent joaca pentru clubul englez Manchester United si pentru echipa nationala de fotbal a Portugaliei.

La varsta de 23 de ani castiga saptamanal 120.000 de lire sterline. 


Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Ziua și nunta la FCSB! Încă un jucător se căsătorește: ”Am spus 'DA'! E iubirea vieții mele”
GALERIE FOTO Ziua și nunta la FCSB! Încă un jucător se căsătorește: ”Am spus 'DA'! E iubirea vieții mele”
Citește și...
Eurovision a pierdut 35 de milioane de telespectatori faţă de ediţia din 2025. Care ar putea fi explicația

Ediţia din 2026 a Eurovisionului a pierdut 35 de milioane de telespectatori. UER, organizatorul concursului, a anunţat că 131 de milioane de telespectatori au urmărit finala din 16 mai.

Emily Blunt, apariție elegantă la premiera din Marea Britanie a noului său film. GALERIE FOTO

Actrița britanică Emily Blunt a atras toate privirile la premiera din Marea Britanie a filmului „Disclosure Day”, care a avut loc joi seară.

Prințesa Kate a impresionat într-o rochie elegantă la un eveniment dedicat luptei împotriva cancerului. FOTO

Prințesa de Wales și regele Charles, ambii diagnosticați cu cancer în 2024, au participat marți la celebrarea a 125 de ani de la înființarea organizației Cancer Research UK.

Recomandări
Mesajul președintelui Nicușor Dan pentru constănțeni și românii care vor să vină la mare: ”Da, suntem în siguranță”

”Da, suntem în siguranță”, a declarat sâmbătă președintele Nicușor Dan, într-un mesaj adresat constănțenilor și românilor care vor să vină la mare, în concediu. Șeful statului a precizat că autoritățile au respectat protocolul în cazul dronei explodate. 

Nicușor Dan, despre intervenția autorităților în cazul dronei explodate la Constanța: Protocolul a fost respectat. Ne adaptăm

Preşedintele Nicuşor Dan s-a declarat sâmbătă ”relativ mulțumit” de intervenția autorităților în incidentul provocat de dronele marine care au explodat în Portul Constanţa şi în largul Mării Negre. Șeful statului a spus că ne adaptăm la o tehnologie nouă.

Reacția lui Zelenski după ce Putin a respins oferta unei întâlniri față în față: „Nu vrea să pună capăt războiului”

Vladimir Putin a respins oferta președintelui ucrainean, Volodimir Zelenski, de a avea o întâlnire față în față.