Burberry a pus la vânzare o nouă pereche de papuci de casă de lux. Ce preț au. GALERIE FOTO

62152336
Profimedia

Burberry a pus la vânzare papuci de casă, la prețul de 240 de dolari.

Noul modul are un vârf rotund, decupat, cu o talpă din cauciuc negreu, aflându-se eticheta casei de modă pe lateral.

O pereche de astfel de papuci costă 240 de dolari, aproape 200 de euro.

Gafă de proporții la Burberry: obiect vestimentar lansat la Londra, ținta criticilor
 

Un obiect vestimentar inclus în noua colecţie Burberry și prezentat la Londra a declanșat un val de reacții critice, compania britanică recunoscând că a greşit.

Burberry a prezentat un hanorac cu ștreang în cadrul Săptămânii de Modă de la Londra, iar reacțiile nu au întârziat să apară.

Între vocile critice la adresa Burberry s-a numărat şi cea a modelului Liz Kennedy, care a prezentat la Londra pentru Burberry. Ea a scris pe Instagram: „Sinuciderea nu este modă. Să nu uităm nici de oribila istorie a linşajului”, informează News.ro.

Și-au recunoscut gafa
 

Şeful companiei, Marco Gobbetti, a spus că regretă neplăcerile create şi că „a fost o insensibilitate”.

Hanoracul a fost inclus în colecţia dedicată tinerilor „Tempest”, realizată de directorul de creaţie Riccardo Tisci, care a fost prezentată duminică.

„Vom reflecta asupra acestui caz, vom învăţa din el şi vom lua toate măsurile pentru a nu se repeta”, a mai scris Gobbetti.

Ricardo Tisci s-a scuzat la rândul lui: „Având în vedere că designul a fost inspirat de tema nautică, mi-am dat seama că a fost insensibil”.

Burberry este o casă de modă britanică care produce haine, parfumuri și accesorii de lux.

Articol recomandat de sport.ro
Jucătorii naționalei României, dărâmați după decesul lui Mircea Lucescu. Mesajele transmise de Ianis Hagi, Ionuț Radu sau Andrei Rațiu
Jucătorii naționalei României, dărâmați după decesul lui Mircea Lucescu. Mesajele transmise de Ianis Hagi, Ionuț Radu sau Andrei Rațiu
Citește și...
TĂTUȚU’ sezonul 3, un joc al puterii dus la extrem

Serialul TĂTUȚU’ a revenit cu un sezon 3 mai intens și mult mai ambițios din punct de vedere cinematografic.

Filmul Iisus din Nazareth, capodopera lui Franco Zeffirelli, se difuzează la PRO TV. Programul complet al filmelor de Paște

Filmul Iisus din Nazareth, celebra capodoperă regizată de Franco Zeffirelli, revine în atenția telespectatorilor în perioada sărbătorilor pascale, fiind difuzat la PRO TV. 

Codruța Filip, șocată în această seară, la Desafio: Aventura: „Era săracul disperat, nu mai știa pe unde să o mai ia”

Tensiunile ating cote maxime în această seară, într-o nouă ediție incendiară din Desafio: Aventura. De la alianțe fragile până la momente limită care pun la încercare rezistența fizică și psihică, competiția devine tot mai imprevizibilă.

Recomandări
România înăsprește regulile second-hand: maximum 2 mașini/an, interdicții pentru „daune totale” și restricții la alte produse

România pregătește una dintre cele mai dure reglementări pentru piața produselor second-hand. 

NASA a publicat primele fotografii cu fața ascunsă a Lunii, realizate de astronauții misiunii Artemis II

NASA a publicat primele fotografii realizate de astronauții misiunii Artemis II în timpul survolului Lunii.

Corvinul, Dinamo și Rapid, mesaje emoționante la moartea lui Mircea Lucescu. ”Cuvinte prea mici pentru un nume atât de mare”

Corvinul Hunedoara, Dinamo și Rapid au fost primele cluburi care au trimis mesaje de condoleanțe după vestea morții lui Mircea Lucescu. ”Il Luce” a fost antrenor la toate cele trei cluburi.