Britanicii au un nou sport favorit: cursele de sanii trase de caini

60242929

Totul se petrece in Scotia, unde exista deja un club al fanilor acestor curse.


Si ca sa nu depinda total de cainii huskie importati din tarile scandinave sau din Canada, britanicii s-au apucat sa creasca ei cainii de cursa lunga.

S-au indragostit imediat de rasa huskie pentru ca acesti caini sunt extrem de rezistenti si executa imediat orice comanda. Singura problema, si pentru oameni si pentru caini, este din cand in cand lipsa zapezii, asa ca in loc de sanii se folosesc vehicule pe roti, de dimensiuni medii, ca poata fi trase de caini fara prea mult efort.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cheeky Gabriela si noul ei iubit, in exclusivitate la Happy Hour

Happy Hour prezinta in exclusivitate, in editiile de luni si marti, 16 si 17 februarie, cum au petrecut Cheeky Gabriela si noul ei iubit prima sarbatoare a indragostitilor de cand formeaza un cuplu.

Imagini cu Cheeky Gabriela pasionala in jacuzzi!

S-au cunoscut acum sase luni si sunt indragostiti pana peste cap. De aici si pana la saruturi pasionale in jacuzzi nu e cale prea lunga.

Start la carnaval! Venetia, inundata de masti, dans si veselie

Strazile si canalele orasului-laguna sunt insufletite din nou de procesiuni cu masti si ceremonii traditionale cu muzica si dans. Ca de fiecare data, totul a inceput cu "Zborul ingerului".

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.