Parcurile, luate cu asalt de Florii. Oamenii au venit la plimbare chiar și din alte orașe

×
Publicitate

Vremea frumoasă i-a scos la plimbare și pe cei care nu au plecat departe de casă. Parcurile și terasele din orașe au fost pline de oameni care abia așteptau să se relaxeze, să facă sport, ori să mănânce ceva bun.

În București, de pildă, la prânz au fost 15 grade Celsius.

Cu bicicleta, trotineta sau la pas, mulţi bucureşteni s-au bucurat de plimbare şi aer curat.

Am ieșit la plimbare cu cel mic. Am vrut să mergem la zoo, dar era foarte aglomerat, așa că am optat pentru parc”.

Cu cei doi copilași, la plimbare în aer liber, de duminică. Intenționam o plimbare cu vaporașul, dar vremea nu prea ne lasă, totuși e puțin vânt", spuneau oamenii ieșiți la plimbare.

A fost ocazia potrivită și pentru o gustare în aer liber.

Îmi era dor de copilărie, era unul dintre deserturile mele preferate" spunea o femeie care mânca vată de zahăr.

Și în Cluj-Napoca, oamenii s-au relaxat la o cafea, o limonadă sau o înghețată.

Reporter: Ce înghețată ai?

Fetiță: „De căpșuni și măr roșu”

Reporter: Și care e mai bună?

Fetiță: „Nu știu, am mâncat-o pe cea de căpșuni, și acum o încerc pe cea de măr... E bună și asta”.

Alții au bătut zeci de kilometri pentru a schimba peisajul, spre exemplu la Alba Iulia.

Daniela, turistă: „Venim de la Sibiu într-o plimbare, și ni se pare foarte frumos, ne bucurăm de soare, de vremea frumoasă.”

În Alba Iulia, copiii au fotografiat figurinele din parc: iepurași și ouă roșii: „Am ieșit la plimbare, ne distrăm, ne jucăm cu restul copiilor, ne-am plimbat, ne-am uitat pe la ouă e mult mai bine decât să stăm așa înăuntru”.

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Cât costă să îți lași pisica acasă când pleci în concediu. Bonele pentru feline sunt tot mai căutate

Cu gândul la vacanță și cu bagajele la ușă, cei care au animale de companie caută soluții ca acestea să nu sufere în lipsa lor. 

Playboi Carti a făcut spectacol la „Beach, Please!”. Mii de fani au prins răsăritul alături de rapperul american

După un concert amânat din cauza vremii, a treia noapte de „Beach, Please!” a venit cu revanșa pe care fanii o așteptau.

Recordul inedit stabilit de fanii lui Pitbull la concertul artistului. Regulile stricte pe care au trebuit să le respecte

Recordul inedit stabilit de fanii lui Pitbull la un concert al artistului. Peste 22.000 de oameni au purtat chelii false și au intrat în Cartea Recordurilor.

Recomandări
Vară cu emoții pentru românii care pleacă în vacanță. Aeroportul Henri Coandă, pe primul loc în Europa la zboruri anulate

Dacă plecați în vacanță cu avionul, pregătiți-vă pentru ore de așteptare. Aeroportul Henri Coandă are cea mai mare rată a zborurilor anulate între aeroporturile europene și o medie de 124 de minute de întârziere a curselor. 

Operațiune de amploare în Bucegi, după accidentul în care o alpinistă a murit. Patru elicoptere au intervenit

Operațiune dramatică de salvare, în Munții Bucegi. Patru alpiniști care coborau pe un versant abrupt al Masivului Caraiman au căzut după ce coarda de asigurare s-ar fi rupt. Din păcate, unul dintre ei, o femeie, a murit.

Ambalajele, clasificate de la A la C, precum electrocasnicele. Noul regulament european care intră în vigoare din august

Ne pregătim pentru încă o etapă în materie de reciclare. Un nou regulament european intră în vigoare din luna august.