Motivul pentru care cuplurile s-au căsătorit pe podul de la granița Mexicului cu SUA, de Ziua Îndrăgostiților

×
Publicitate

Mai multe cupluri s-au căsătorit, de Ziua îndrăgostiților, pe podul internațional de la granița Mexicului cu Statele Unite.

Dacă unul dintre parteneri nu are documente legale pentru a intra în Statele Unite, cuplurile se pot cununa la un punct de trecere a graniței.

Și, potrivit legii din Texas, o astfel de căsătorie este recunoscută în America.

Mai departe, partenerul originar din Mexic poate începe demersurile pentru procesul de imigrare. Deși nimeni nu poate spune cât va dura mai ales că administrația Trump a început o vânătoare a imigranților fără documente.

Articol recomandat de sport.ro
L-a văzut pe Cristiano Ronaldo și a început să plângă instant: ”Ești frumoasă, dar șterge-ți lacrimile!”
L-a văzut pe Cristiano Ronaldo și a început să plângă instant: ”Ești frumoasă, dar șterge-ți lacrimile!”
Citește și...
Ucraina crește salariile militarilor și extinde recrutarea. Veniturile pot ajunge până la 10.000 de dolari

Ucraina pune în mişcare cea mai mare transformare a armatei sale de la începutul invaziei pe scară largă de către Rusia cu planuri de a creşte considerabil salariile.

Răspunsul Iranului despre data semnării acordului de pace cu SUA: „Este necesară prudenţa”

Iranul a exclus, sâmbătă, semnarea, în următoarele 24 de ore, a unui memorandum de înţelegere cu Statele Unite pentru a pune capăt definitiv războiului din Orientul Mijlociu, potrivit agenţiei de presă guvernamentale IRNA, preluată de AFP şi Reuters.

Ucraina cere bani de la NATO pentru drone și rachete: Avem o șansă să schimbăm cursul războiului cu Rusia

Kievul va solicita aliaților încă 20 de miliarde de dolari pentru a valorifica avantajul temporar pe care îl are în prezent pe câmpul de luptă împotriva Rusiei, explică surse citate de Politico.

Recomandări
Șansele ca Guvernul Eugen Tomac să treacă de votul Parlamentului. „Matematica” învestirii după anunțurile PNL și USR

Partidul Naţional Liberal şi Uniunea Salvaţi România au anunţat că nu vor vota guvernul Eugen Tomac, după ce o parte dintre numele cabinetului Tomac au apărut public şi au fost asociate cu PSD.

Guvernul a aprobat bugetul ANL pe 2026. Anul trecut se pregătea desființarea instituției. DOCUMENTE

Guvernul a aprobat bugetul Agenției Naționale pentru Locuințe pentru 2026, care asigură resursele necesare programelor de construire a locuințelor și desfășurării activității. În 2025, era luată în calcul desființarea instituției.

Scut deasupra Europei de Est. NATO reconfigurează misiunile de poliție aeriană ca apărare aeriană, inclusiv pentru drone

Țările NATO intenționează să îi acorde comandantului militar suprem al Alianței mai multă libertate de acțiune pentru a doborî drone, până la summitul de luna viitoare de la Ankara.