"Îl susțin pe Nicușor Dan". Cristian Popescu Piedone acuză PSD şi PNL de "blat politic", după ce au renunțat la Cîrstoiu

62440138

PSD și PNL au decis să nu mai meargă pe mâna medicului Cătălin Cîrstoiu în lupta pentru Primăria Capitalei, iar acest lucru a stârnit o reacție dură din partea lui Cristian Popescu Piedone.  

Candidatul PUSL la Primăria București a acuzat cele două partide din Coaliție de "blat politic". Conform acestuia, PSD și PNL îl susţin pe Nicuşor Dan.

”Mazilirea doctorului Cârstoiu este BLAT POLITIC PRIN CARE PSD ŞI PNL ÎL SUSŢIN PE NICUŞOR DAN! Ca să elimine valul de susţinători ai candidatului Cristian Popescu Piedone, şefii alianţei toxice îşi trădează electoratul şi îl susţin public pe Nicuşor Dan!”, a scris primarul Sectorului 5 pe Facebook.

”În minţile lor negre de ură, dacă Piedone pierde, alianţa toxică are şanse mari să câştige alegerile parlamentare din toamnă! Şi mai poate umili poporul încă patru ani!”, a mai spus Piedone.

PSD și PNL vor merge la alegerile pentru Primăria Capitalei cu candidaturi separate.

Din partea social-democraților va candida Gabriela Firea, iar din partea liberalilor Sebastian Burduja.

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Rezultate finale alegeri locale 2024. PSD are cei mai mulți primari. Cum arată situația la consiliile locale

Biroul Electoral Central a anunţat, miercuri, rezultatele finale ale alegerilor locale din iunie 2024.

 

Alegeri locale 2024. Scrutinul se repetă pentru alegerea primarului, la Costineşti

Scrutinul pentru alegerea primarului se va repeta, duminică, în Costineşti, judeţul Constanţa.

Alegătorii din Costineşti, chemaţi din nou duminică la urne pentru a-şi vota primarul

Alegătorii din Costineşti sunt aşteptaţi din nou duminică la urne pentru a-şi alege primarul.

Recomandări
Bușteniul a fost distrus de viitura extraordinară. Șuvoaiele au săpat în asfalt și au măturat totul în cale

Viitura cu o forță extraordinară care a măturat duminică orașul Bușteni a lăsat în urmă dezastru.

Grevă de avertisment de două ore în Sănătate, față de proiectul legii salarizării. Sanitas anunță grevă generală pe 28 iulie

O grevă de avertisment de două ore are loc luni în sistemul public de sănătate, iar din 28 iulie sindicaliștii Sanitas anunță grevă generală, în semn de protest față de proiectul legii salarizării.

Spania a câștigat Cupa Mondială 2026 după 1-0 cu Argentina. Ferran Torres a adus victoria în minutul 106

Selecţionata Spaniei a câştigat al doilea său titlu mondial la fotbal, după ce a învins Argentina cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, duminică, pe New York/New Jersey Stadium, în finala turneului găzduit de Statele Unite, Mexic şi Canada.