REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016 Suceava. PSD a castigat majoritatea primariilor si consiliilor, iar PNL Consiliul Judetean

06-06-2016 13:39

Ion Lungu, primarul municipiului Suceava

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. PSD a castigat in alegerile din 5 iunie 55,26% din cele 114 primarii din judet si 40,97% din voturi la consiliile locale, iar PNL a obtinut majoritatea in Consiliul Judetean Suceava.

REZULTATE FINALE ALEGERI LOCALE 2016.

Astfel, PSD a obtinut cele mai multe voturi pentru alegerea primarilor, respectiv 121.557, castigand 63 de primarii, urmat de PNL care a obtinut un numar de 108.712 voturi si 45 de mandate de primar (39,47%).

ALDE a castigat trei primarii, PMP una, iar doi primari alesi sunt independenti.

La votul pentru alegerea consiliilor locale, PSD a fost votat de 118.027 suceveni, reprezentand 40,97% din voturi, iar PNL de 112.240, reprezentand 37,05%.

Totodată, la consiliile locale ALDE a obtinut 15.317 voturi (5,55%), iar PMP 15.021 (5,44%).

Rezultatele arata ca, in urma numararii voturilor pentru CJ Suceava, PNL a castigat 131.875 voturi, reprezentand 48,31%, PSD 105.974 voturi (38,82%), ALDE 4,9 % si PMP 4,66%. Astfel, in CJ Suceava PNL va avea 21 de consilieri, iar PSD 16.

REZULTATE FINALE ALEGERI LOCALE 2016, luni, 6 iunie

Rezultatele oficiale arata ca PNL a obtinut in alegerile din 5 iunie 48,31% din sufragii, reprezentand 131.875 de voturi, in timp ce PSD a castigat 38,82%, respectiv 105.974 voturi.

Nici ALDE si nici PMP nu pot schimba situatia, in conditiile in care niciuna dintre aceste formatiuni politice nu a atins pragul electoral de 5%. ALDE a obtinut 4,9% din optiunile electoratului, iar PMP 4,66%.

Dupa redistribuire, PNL urmeaza sa aiba 21 de mandate, iar PSD 16. In aceste conditii, Flutur, care se afla pe primul loc pe lista consilierilor judeteni, va fi noul sef al administratiei judetene. Actualul presedinte al PSD si CJ Suceava, Ioan Catalin Nechifor, pierde sefia administratiei judetene dupa primul sau mandat pe care l-a castigat in 2012 prin vot uninominal. Gheorghe Flutur a mai fost presedinte al CJ Suceava in perioada 2008 - 2012, din partea PDL.

Dupa centralizarea a 98% din sectiile de votare, Ion Lungu a obtinut 41,98% din sufragii. Pe locul doi se situazeaza candidatul PSD, Tiberius Bradatan cu 32,87%, urmat de cel al ALDE, deputatul Stefan Alexandru Baisanu cu 14,17%. Candidatul PMP, Marian Andronache a obtinut 6,67% din optiunile electoratului.

Totodata, potrivit datelor partiale centralizate de PNL rezulta ca liberalii au mai castigat primariile municipiilor din Campulung si Vatra Dornei, precum si orasul Siret.

De asemenea, primarul de la Gura Humorului, Marius Ursaciuc, independent, sustinut de PNL, a castigat un nou mandat.

Primariile din Scheia si Mitocu Dragomirnei, ale caror primari liberali sunt cercetati penal de DNA pentru fapte de coruptie, au fost recastigate de PNL.

 

Candidatii la functia de primar in judetul Suceava

Candidatii la functia de primar in municipiul Suceava:
Municipiul Suceava Partidul Miscarea Populara Andronache Marian
Municipiul Suceava Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Baisanu Stefan-Alexandru
Municipiul Suceava Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Boghian Marius-Mihai
Municipiul Suceava Partidul Social Democrat Bradatan Tiberius-Marius
Municipiul Suceava Partidul Ecologist Roman Geonea Ionela-Alina
Municipiul Suceava Partidul National Liberal Lungu Ion
Municipiul Suceava Partidul National Democrat Morosan-Larionescu Virgil-Adrian

Candidatii la functia de primar in municipiul Campulung Moldovenesc:
Municipiul Campulung Moldovenesc Partidul Miscarea Populara Casvan Adrian
Municipiul Campulung Moldovenesc Partidul Romania Unita Istrate Pantilimon
Municipiul Campulung Moldovenesc Partidul National Liberal Negura Mihaita
Municipiul Campulung Moldovenesc Partidul Social Democrat Posa Adrian

Candidatii la functia de primar in municipiul Falticeni:
Municipiul Falticeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Aldea Gheorghe
Municipiul Falticeni Partidul Social Democrat Coman Gheorghe-Catalin
Municipiul Falticeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Costea Constantin-Catalin
Municipiul Falticeni Partidul National Liberal Mihaila Vasile-Liviu
Municipiul Falticeni Partidul Miscarea Populara Onea Pavel
Municipiul Falticeni Partidul Social Romanesc Ungureanu Nicoleta

Candidatii la functia de primar in municipiul Radauti:
Municipiul Radauti Partidul Upr Andronachi Traian
Municipiul Radauti Partidul Ecologist Roman Antonoaie Fanel-Orest
Municipiul Radauti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Boliacu Constantin
Municipiul Radauti Partidul National Democrat Ciobotariu Dumitru
Municipiul Radauti Partidul Republican Din Romania Ciurariu-Ruscior Lucia
Municipiul Radauti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Lazar Constantin
Municipiul Radauti Partidul Romania Mare Lazurca Vasile-Mihai
Municipiul Radauti Partidul National Liberal Miron Catalin
Municipiul Radauti Partidul Miscarea Populara Nicolau Bogdan-Adrian
Municipiul Radauti Candidat Independent Petrescu Octavian
Municipiul Radauti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Simota Dorin-Cristinel
Municipiul Radauti Partidul Social Democrat Tatar Nistor
Municipiul Radauti Partidul Social Romanesc Zubas Ilie-Gheorghe

Candidatii la functia de primar in municipiul Vatra Dornei:
Municipiul Vatra Dornei Partidul National Liberal Bonches Ilie
Municipiul Vatra Dornei Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cojocaru Nicusor-Marcel
Municipiul Vatra Dornei Partidul Social Democrat Ioja Cezar
Municipiul Vatra Dornei Candidat Independent Lupu Valerica
Municipiul Vatra Dornei Partidul Social Romanesc Romanica Jenica
Municipiul Vatra Dornei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tarniceru Petru


Oras Brosteni Partidul Social Democrat Baroiu Constantin
Oras Brosteni Partidul National Liberal Chiriac Nicolae
Oras Brosteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hlihor Marcel
Oras Brosteni Partidul Romania Unita Rusu Vasile
Oras Brosteni Partidul Miscarea Populara Sancariuc-Costache Stefan
Oras Cajvana Partidul Miscarea Populara Negruser Vasile
Oras Cajvana Partidul National Liberal Savu Gheorghe
Oras Cajvana Partidul Social Democrat Tomascu Gheorghe
Oras Dolhasca Partidul Social Democrat Cojocariu Maria
Oras Dolhasca Partidul Miscarea Populara Cretu Ioan
Oras Dolhasca Partidul National Liberal Isachi Decebal-Dumitru
Oras Dolhasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Serban Ioan
Oras Frasin Partidul Social Democrat Balan Marinel
Oras Frasin Partidul Miscarea Populara Misceac Gheorghe-Florin
Oras Frasin Partidul National Liberal Volanschi Constantin
Oras Gura Humorului Partidul Miscarea Populara Botcovschi Nicoleta
Oras Gura Humorului Partidul Social Romanesc Ibanescu Constantin
Oras Gura Humorului Partidul Social Democrat Simerea Stelian
Oras Gura Humorului Candidat Independent Ursaciuc Marius Ioan
Oras Liteni Partidul Miscarea Populara Axinte Mihai
Oras Liteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Balan Lenuta
Oras Liteni Partidul Social Democrat Costan Vasile-Irinel
Oras Liteni Candidat Independent Florescu Stefan
Oras Liteni Partidul National Liberal Onisii Tomita
Oras Liteni Partidul National Democrat Popa Ioan
Oras Milisauti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Calenciuc Cornel Radu
Oras Milisauti Partidul Miscarea Populara Hreniuc Ioan
Oras Milisauti Partidul Ecologist Roman Laurus Dumitru
Oras Milisauti Partidul Social Democrat Laurus Mircea
Oras Milisauti Partidul National Liberal Vitega Mihai
Oras Salcea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Leonte Gheorghe
Oras Salcea Partidul National Liberal Lungu Ilie
Oras Salcea Partidul Social Democrat Mitrea Catalin
Oras Siret Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Harabagiu Stefan
Oras Siret Partidul National Liberal Popoiu Adrian
Oras Siret Partidul Social Democrat Scorobohaci Remi Marius
Oras Solca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bahan Gheorghe
Oras Solca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Florea Viorel
Oras Solca Partidul National Liberal Taranu-Hofnar Valerut
Oras Solca Partidul Miscarea Populara Tehanciuc Teodora
Oras Solca Partidul Social Democrat Tehaniuc Cornel-Trifan
Oras Vicovu De Sus Partidul Miscarea Populara Juravle-Nistor Reveca
Oras Vicovu De Sus Partidul Social Democrat Schipor Gheorghe
Oras Vicovu De Sus Partidul National Liberal Schipor Iulian-Arcadie
Adancata Partidul National Liberal Cucu Viorel
Adancata Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mititiuc Mihai-Marian
Adancata Partidul Social Democrat Muntianu Eduard-Marius
Arbore Partidul Miscarea Populara Ciobotariu Gheorghe-Mugurel
Arbore Partidul National Liberal Hrincescu Ionel
Arbore Candidat Independent Manoila Ionel-Danut
Arbore Partidul Social Democrat Tiperciuc Vasile-Dan
Baia Partidul National Liberal Cirlan Mihail
Baia Partidul Miscarea Populara Gogu Constantin
Baia Partidul Social Democrat Tomescu Maria
Balaceana Partidul Social Democrat Babor Nichita
Balaceana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bazga Ilie
Balaceana Partidul Miscarea Populara Grosu Georgel
Balaceana Candidat Independent Melneciuc Grigore
Balaceana Partidul National Liberal Olar Alexandru
Balaceana Candidat Independent Petrisor Ilie
Balaceana Candidat Independent Sarafim Nicoleta
Balcauti Partidul Romania Unita Anheliuc Filaret-Ion
Balcauti Partidul Miscarea Populara Grigoras Emil
Balcauti Partidul National Liberal Soiman Vasile
Balcauti Partidul Social Democrat Ursachi Vasile
Berchisesti Partidul National Liberal Horga Nicolai
Berchisesti Partidul Social Democrat Taran Zenovia-Violeta
Bilca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bahnean Vasile
Bilca Partidul Miscarea Populara Motrescu Otilia-Luminita
Bilca Partidul Romania Unita Patras Ionut
Bilca Partidul National Liberal Rusu Zaharie
Bilca Partidul National Democrat Sandu Ilie
Bilca Partidul Social Democrat Savu Corneliu-Pamfil-Costica
Bogdanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Barguanu Vasile-Gabriel
Bogdanesti Partidul Social Democrat Mitocariu-Nicai Danut
Bogdanesti Partidul National Liberal Rogojina Traian
Bogdanesti Partidul Social Romanesc Tomegea Neculai
Boroaia Partidul Social Democrat Berariu Vasile
Boroaia Partidul National Liberal Horga Constantin
Bosanci Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Blindu Constantin
Bosanci Partidul National Liberal Curic Anton
Bosanci Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Miron Neculai
Bosanci Partidul Social Democrat Nichifor Aleodor
Botosana Partidul National Liberal Ghiata Ioan
Botosana Partidul Social Democrat Slevoaca Dorel-Sevastian
Botosana Partidul Miscarea Populara Titieni Teodor
Breaza Partidul National Liberal Bodnar Petru
Breaza Partidul Social Democrat Lesenciuc Gheorghe
Breaza Partidul Miscarea Populara Misiuc Mihai
Brodina Partidul Social Democrat Ilas-Rusu Codrin-George
Brodina Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pentiuc Mihai
Brodina Partidul National Liberal Uhliuc Vasile
Brodina Partidul Miscarea Populara Ursaciuc Ileana
Brodina Partidul National Taranesc Crestin Democrat Witowski Radu-Cornel
Bunesti Partidul National Liberal Dolcean Ioan
Bunesti Partidul Social Democrat Mihai Ioan
Bunesti Partidul Miscarea Populara Saracut Valentin
Bunesti Partidul Social Romanesc Stefan Ioan
Burla Partidul Social Democrat Juravle Dumitru
Burla Partidul Miscarea Populara Juravle Nichifor
Burla Partidul National Liberal Pintiliuc Viorel
Cacica Partidul Social Democrat Boloca Elena
Cacica Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Chachula Mecislav
Cacica Partidul Social Romanesc Cojocaru Calin-Mircea
Cacica Partidul Miscarea Populara Croitoriu Gheorghe
Cacica Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sobea Gheorghe
Cacica Partidul National Liberal Todosi Petru
Calafindesti Partidul National Liberal Frincu Adrian
Calafindesti Partidul Miscarea Populara Malanciuc Vasile-Vladimir
Calafindesti Partidul Social Democrat Saviuc Loghin
Capu Campului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Birsan Marcela-Elena
Capu Campului Partidul Miscarea Populara Bradu Mircea
Capu Campului Partidul Social Democrat Cajvan Gheorghe
Capu Campului Partidul National Liberal Obreja Gheorghe
Ciocanesti Partidul National Liberal Ciocan Radu
Ciocanesti Partidul Miscarea Populara Lupescu Paul-Iulian
Ciocanesti Partidul Social Democrat Niculita Marilena
Ciocanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tomoiaga Gheorghe
Ciprian Porumbescu Partidul National Liberal Moldoveanu Gheorghita
Ciprian Porumbescu Partidul Social Democrat Nimitean Dumitru
Ciprian Porumbescu Partidul Miscarea Populara Savu Laurentiu
Cirlibaba Partidul Social Democrat Coubis Stefan
Cirlibaba Partidul National Liberal Danciu Gabriel-Michael
Cirlibaba Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Sandru Constantin
Comanesti Partidul Social Democrat Constantinescu Filip
Comanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dranca Ioan
Comanesti Partidul National Liberal Pastrav Grigoras
Comanesti Partidul Miscarea Populara Strugar Ilie
Cornu Luncii Partidul National Liberal Ciurla Ion
Cornu Luncii Partidul Social Democrat Fron Gheorghe
Cornu Luncii Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Horea Silviu-Tiberiu
Cosna Partidul National Liberal Ivan Iliuta
Cosna Partidul Social Democrat Pardau Gavril
Crucea Partidul National Liberal Nicolescu Ioan
Crucea Partidul Social Democrat Rusu Dorin
Darmanesti Partidul National Liberal Chidovet Dan
Darmanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Galan Gavril
Darmanesti Partidul Social Democrat Mateiciuc Virgil
Darmanesti Partidul Miscarea Populara Robciuc Viorel
Dolhesti Partidul Social Democrat Barculescu Cristinel-Neculai
Dolhesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Corduneanu Toader-Cristian
Dolhesti Partidul National Liberal Daraba Catalin-Gheorghe
Dolhesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iftode Gheorghe
Dorna-Arini Partidul Social Democrat Moraru Ioan
Dorna-Arini Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Necula Doru
Dorna-Arini Partidul National Liberal Nituca Mirel
Dorna Candrenilor Partidul Social Democrat Candrea Danut
Dorna Candrenilor Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Candrea-Bozga Gheorghe
Dorna Candrenilor Partidul National Democrat Cocinschi Gheorghe-Dorel
Dorna Candrenilor Partidul National Liberal Doroftiese Sorin
Dorna Candrenilor Partidul Miscarea Populara Florea Toma
Dornesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Buznean Mihai-Dragos
Dornesti Partidul Social Romanesc Cazacu Vasile-Sandel
Dornesti Partidul Miscarea Populara Daneliuc Sandu
Dornesti Partidul Upr Furman Corneliu-Nicolae
Dornesti Partidul National Liberal Luta Gheorghe
Dornesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nastasi Gheorghe
Dornesti Partidul Social Democrat Sbiera Dumitru
Dragoiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Anchidin Stefan
Dragoiesti Partidul National Liberal Bradatan Adrian-Ionel
Dragoiesti Partidul Social Democrat Petroaie Vasile
Dragoiesti Partidul Miscarea Populara Popescu Adrian
Draguseni Partidul National Liberal Cepoi Vasile
Draguseni Partidul Miscarea Populara Cepoi Vasile
Draguseni Partidul Social Democrat Cepoi Vasile-Lica
Draguseni Candidat Independent Ghitu Romica
Draguseni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nechita Constantin
Dumbraveni Partidul National Liberal Bursuc Sorin
Dumbraveni Partidul Miscarea Populara Chirica Nicolai-Velu
Dumbraveni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cojocaru Sorin Marius
Dumbraveni Partidul National Democrat Mihai Marcel-Dorel
Dumbraveni Partidul Social Democrat Paval Ioan
Fantana Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Andries Gheorghe
Fantana Mare Partidul Social Democrat Mucilenita Vasile
Fantana Mare Partidul National Liberal Stefanoaia Costica
Fintinele Partidul National Taranesc Crestin Democrat Bejinariu Dorel
Fintinele Partidul Social Democrat Cornea Gheorghe
Fintinele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cosuleanu Ion
Fintinele Partidul Miscarea Populara Crihan Vasile
Fintinele Partidul National Liberal Hij Vasile
Fintinele Partidul Romania Unita Hrubariu Ion
Fintinele Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Leonte Constantin
Fintinele Partidul Verde Manalacheoaiei Corneliu
Fintinele Partidul Ecologist Roman Rotariu Ioan
Fintinele Partidul Social Romanesc Ursachi Constantin
Forasti Partidul Social Democrat Avramia Bradut
Forasti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Blanariu Constantin
Forasti Partidul Miscarea Populara Floria Constantin
Forasti Partidul National Liberal Scutaru Doru
Fratautii Noi Partidul National Liberal Galan Constantin
Fratautii Noi Partidul National Democrat Jacota Gheorghe
Fratautii Noi Partidul Miscarea Populara Olari George
Fratautii Noi Partidul Social Democrat Streanga Gheorghe
Fratautii Vechi Partidul Miscarea Populara Covasa Ciprian
Fratautii Vechi Partidul Social Democrat Ionesi Artimon Vasile
Fratautii Vechi Partidul National Liberal Mihalescu Aurel
Frumosu Partidul Social Democrat Buga Constantin
Frumosu Candidat Independent Luchian Doru-Mihai
Frumosu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Morari Viorel
Frumosu Partidul National Liberal Tiron Maftei
Fundu Moldovei Partidul Social Democrat Rotaru Nicolai
Fundu Moldovei Candidat Independent Taran Liviu-Radutu
Fundu Moldovei Partidul Miscarea Populara Vancea Cristian
Fundu Moldovei Partidul National Liberal Zdrob Tudor-Ion
Galanesti Partidul National Liberal Coroama Elena
Galanesti Partidul Social Democrat Mironescu Liviu
Gramesti Partidul Social Democrat Suleap Vasile
Gramesti Partidul National Liberal Tanasa Tudor
Granicesti Partidul Social Democrat Nutu Gheorghe
Granicesti Partidul Miscarea Populara Salar Florin
Granicesti Partidul National Liberal Simionese Sorin-Gabriel
Hantesti Partidul National Liberal Codau Costica
Hantesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hrusca Lacramioara
Hantesti Partidul Miscarea Populara Lepadatu Petru
Hantesti Partidul Social Democrat Olariu Daniel
Hartop Partidul National Liberal Gradinariu Toader
Hartop Partidul Miscarea Populara Ignat Gheorghe
Hartop Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Leonte Vasile
Hartop Partidul Social Democrat Nechifor Vasile
Horodnic De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buznean Gheorghe
Horodnic De Jos Partidul Social Democrat Coroama Vasile
Horodnic De Jos Partidul National Liberal Onica Petrica
Horodnic De Sus Partidul Romania Unita Ichim Ioan
Horodnic De Sus Partidul Romania Mare Luta Maria
Horodnic De Sus Partidul National Liberal Luta Valentin-Petrica
Horodnic De Sus Partidul Social Democrat Sbiera Gheorghe
Horodniceni Partidul National Liberal Florea Neculai
Horodniceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gramada Dumitru
Horodniceni Candidat Independent Mihai Aurel
Horodniceni Partidul Miscarea Populara Savin Alexandru
Horodniceni Partidul Social Democrat Toader Vasile
Iacobeni Partidul National Liberal Fador Angelica
Iacobeni Partidul Social Democrat Furnea Laurentiu-George
Iacobeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Groza Vasile-Cezar
Iacobeni Partidul Miscarea Populara Sutea Viorel
Iacobeni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Timis Marcel
Iaslovat Partidul Miscarea Populara Ciobica Toader-Viorel
Iaslovat Partidul National Liberal Cotoara Ioan
Iaslovat Partidul Social Democrat Cotoara Ion
Ilisesti Partidul National Liberal Avasaloaie Florinel-Radutu
Ilisesti Partidul Social Democrat Dobos Vasile-Radu
Ipotesti Candidat Independent Apostol Vasile-Bogdan
Ipotesti Partidul Miscarea Populara Avramia Andrei George
Ipotesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciocan Vasile
Ipotesti Partidul Social Democrat Corjuc Ioan
Ipotesti Partidul Social Romanesc Razlog Vasile
Ipotesti Partidul National Liberal Tofan Augustin-Sorin
Izvoarele Sucevei Partidul Social Democrat Creuco Dumitru
Izvoarele Sucevei Partidul Miscarea Populara Hutopila Costica
Izvoarele Sucevei Candidat Independent Marocico Mihai
Izvoarele Sucevei Partidul National Liberal Mechno Mihail
Izvoarele Sucevei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mehnu Leonard-Tiberiu
Marginea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gheliuc Vasile
Marginea Partidul Miscarea Populara Macovei-Opris Mihai
Marginea Partidul National Liberal Nichitean Dumitru
Marginea Partidul Social Democrat Onufrei Ioan
Marginea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Sfirnaciuc Dorel
Malini Partidul National Liberal Mitocariu Vasile
Malini Partidul Social Democrat Nistor Petru
Manastirea Humorului Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Buburuzan Adrian
Manastirea Humorului Partidul Social Democrat Corlatan Georgeta
Manastirea Humorului Candidat Independent Hojbota Vasile
Manastirea Humorului Partidul Miscarea Populara Micutaru Constantin-Dragusal
Manastirea Humorului Partidul National Liberal Moldovan Constantin
Manastirea Humorului Candidat Independent Moldovan Eugeniu-Felix
Manastirea Humorului Uniunea Populara Social Crestina Niga Ionut-Sava
Manastirea Humorului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrisor Monica-Rodica
Mitocu Dragomirnei Partidul Social Democrat Cojocariu Ion-Vasile
Mitocu Dragomirnei Partidul Miscarea Populara Reziuc Radu-Constantin
Mitocu Dragomirnei Partidul National Liberal Solcan Danut
Mitocu Dragomirnei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tanasa Ioan
Moara Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dumitras Dorel-Constantin
Moara Partidul Social Democrat Dziminschi Ferdinand-Eduard
Moara Partidul Miscarea Populara Popovici Vasile
Moara Partidul National Liberal Prodaniuc Constantin
Moldova-Sulita Partidul Miscarea Populara Fediuc Ilie
Moldova-Sulita Partidul National Liberal Jecalo Petru
Moldova-Sulita Partidul Social Democrat Lesenciuc Sorin Ioan
Moldovita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Botusar Niculae
Moldovita Partidul Miscarea Populara Cocerhan Romeo
Moldovita Partidul National Liberal Iliesi Traian
Moldovita Partidul Social Democrat Mortogan Cornel
Musenita Partidul Social Democrat Niculaev Filip
Musenita Partidul National Liberal Tudurean Radu-Florin
Ostra Partidul National Liberal Ailenei Diana-Lacramioara
Ostra Partidul Social Democrat Oros Ioan
Panaci Partidul National Liberal Acatrinei Andrei
Panaci Partidul Social Democrat Cozan Vasile
Panaci Partidul Miscarea Populara Niga Andreea-Elena
Panaci Partidul Social Romanesc Rusu Radu
Panaci Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ungureanu Cornel
Paltinoasa Partidul National Liberal Carpiuc Dumitru-Cristian
Paltinoasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Epure Viorel
Paltinoasa Candidat Independent Manolache Vasile-Nicolae
Paltinoasa Partidul Social Democrat Wendling Eduard-Rudolf
Patrauti Partidul National Liberal Breaban Vasile
Patrauti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciobanu Aurel
Patrauti Partidul Social Romanesc Corniciuc Stelian-Constantin
Patrauti Partidul Social Democrat Isepciuc Adrian
Patrauti Partidul Miscarea Populara Spoiala Bogdan-Dimitrie
Pirtestii De Jos Partidul Miscarea Populara Popovici Ionica
Pirtestii De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sava Ilie-Danut
Pirtestii De Jos Partidul Social Romanesc Sava Radu-Vasile
Pirtestii De Jos Partidul National Liberal Strugariu Constantin-Marcel
Pirtestii De Jos Partidul Verde Strugariu Lenuta
Pirtestii De Jos Partidul Ecologist Roman Strugariu Nicanor
Pirtestii De Jos Partidul Social Democrat Toma Ioan-Pavel
Poiana Stampei Partidul Social Democrat Mezdrea Vilut
Poiana Stampei Partidul National Liberal Tiganea Gheorghe
Poieni-Solca Partidul Social Democrat Bucsa Gavril
Poieni-Solca Partidul National Liberal Galis Nicolae-Sorin
Poieni-Solca Candidat Independent Jucan Simion
Poieni-Solca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lazarean Dumitru-Ichim
Poieni-Solca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Toderas Gheorghe
Poieni-Solca Partidul Miscarea Populara Ungurean George
Pojorita Partidul Social Democrat Burduhosu Petru
Pojorita Partidul Miscarea Populara Codreanu Ioan-Bogdan
Pojorita Partidul National Liberal Cosmaciuc Constantin
Pojorita Partidul Romania Unita Mindrila Mihai
Preutesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Anita Grigore
Preutesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Daniloaia Ion
Preutesti Partidul Miscarea Populara Dumitru Vasile-Dan
Preutesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Maftei Marinica
Preutesti Partidul National Liberal Rusu Lucian-Ionut
Preutesti Partidul Social Democrat Vasiliu Ion
Putna Partidul National Liberal Coroama Gheorghe
Putna Partidul Social Democrat Juravle Constantin
Radaseni Partidul Social Democrat Manolache Ioan
Radaseni Partidul National Liberal Perju Neculai
Risca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bosinceanu Ion
Risca Partidul National Liberal Handragel Viorel
Risca Partidul Social Democrat Rusu Neculai
Risca Partidul Miscarea Populara Sbirn Gicu
Sadova Partidul National Liberal Constantinescu-Otcu Mihai
Sadova Partidul Miscarea Populara Erhan Mihaela
Sadova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Latis Cristel
Sadova Partidul Social Democrat Zbranca Gavril
Satu Mare Partidul National Democrat Balan Constantin
Satu Mare Partidul Ecologist Roman Balan Silvestru-Radauti
Satu Mare Partidul Social Romanesc Bogdaniuc Gabriel-Vasilica
Satu Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Colibaba Constantin
Satu Mare Partidul National Liberal Cramarciuc Stefan-Valerian
Satu Mare Partidul Miscarea Populara Florean Dorel
Satu Mare Partidul Social Democrat Lavric Toader-Adrian
Satu Mare Candidat Independent Lupancu Corneliu-Daniel
Siminicea Partidul National Liberal Clim Vasile
Siminicea Partidul Social Romanesc Murariu Maria
Siminicea Partidul Social Democrat Pasniciuc Sergiu
Siminicea Partidul Miscarea Populara Romaniuc Gheorghe
Siminicea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Voiniciuc Mihai
Slatina Partidul National Liberal Gherman Ilie
Slatina Partidul Social Democrat Gherman Vasile-Vladut
Straja Partidul Social Democrat Juravle Mihai
Straja Partidul National Liberal Juravle Vasile
Stroiesti Partidul Miscarea Populara Morosan Ionut
Stroiesti Partidul National Liberal Morosan Ion
Stroiesti Partidul Social Democrat Senic Mihai
Stulpicani Candidat Independent Agapi-Dumbrava Mihaela
Stulpicani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Flocea Ionel
Stulpicani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihalea Niculina
Stulpicani Partidul Romania Unita Oblezniuc Dumitru
Stulpicani Candidat Independent Ostanschi Vasile
Stulpicani Partidul Miscarea Populara Scheuleac Sergiu
Stulpicani Partidul Social Romanesc Ungureanu Mihai
Stulpicani Partidul National Liberal Zamcu Vasile
Stulpicani Partidul Social Democrat Zamcu Vasile
Sucevita Partidul Miscarea Populara Cazacu Gheorghe
Sucevita Partidul National Liberal Hrehorciuc Mihai-Gavril
Sucevita Partidul Social Democrat Pinzar Dorin-Ioan
Saru Dornei Partidul National Liberal Iodache Ioan-Catalin
Saru Dornei Partidul Social Democrat Sfica Cristian
Saru Dornei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ungureanu Iuliana
Scheia Partidul National Liberal Andriciuc Vasile
Scheia Partidul Social Democrat Burac Ion-Cristinel
Scheia Partidul National Democrat Cristurean Dan-Vasile
Scheia Partidul Social Romanesc Dirlea Auruta
Scheia Candidat Independent Dulceac Codru
Scheia Partidul Miscarea Populara Scotnitchi Ioan
Scheia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sfeclis Mihai
Serbauti Partidul Miscarea Populara Hreniuc Stelian
Serbauti Partidul National Liberal Sanduleac Catalin
Serbauti Partidul Social Democrat Tanasiciuc Mihai-Gabriel
Todiresti Partidul Social Democrat Avram Vasile
Todiresti Partidul National Liberal Bocancea Mugurel
Todiresti Partidul Miscarea Populara Julei Constantin-Stefan
Todiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Picler Constantin
Udesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Arseni Mihai
Udesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Botezatu Mircea
Udesti Partidul National Democrat Craciun Mircea
Udesti Partidul Miscarea Populara Martolea Dragos
Udesti Partidul Social Democrat Ostrovan Cristea
Udesti Partidul National Liberal Placinta Vasile-Cristinel
Udesti Partidul Ecologist Roman Stratu Ion
Ulma Partidul Miscarea Populara Lucan Ancuta-Narcisa
Ulma Partidul Social Democrat Marocico Petru
Ulma Partidul National Liberal Tcaciuc-Hudema Vasile
Vadu Moldovei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dascalu Ghiorghita
Vadu Moldovei Partidul Miscarea Populara Gorovei Dorel
Vadu Moldovei Partidul Social Democrat Iacob Maricel
Vadu Moldovei Partidul National Liberal Sofronie Vasile
Valea Moldovei Partidul National Liberal Floristean Vasile
Valea Moldovei Partidul Social Democrat Morosan Constantin
Valea Moldovei Partidul Miscarea Populara Toplicean Petrica
Vama Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Badale Dumitru
Vama Partidul National Liberal Baltag Nicolai
Vama Partidul Social Democrat Gireada Danut-Costel
Vama Partidul Miscarea Populara Istrate Dorin-Petru
Vama Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Preutescu Petru
Vatra Moldovitei Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ghitau Vasile
Vatra Moldovitei Partidul Social Democrat Macovei Sorin-Ionel
Vatra Moldovitei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Rusu Aurel
Vatra Moldovitei Partidul National Liberal Saghin Virgil
Veresti Partidul Miscarea Populara Aioanei Adina-Gabriela
Veresti Partidul Social Democrat Gavriliuc Danut
Veresti Partidul National Democrat Jescu Elena
Veresti Partidul National Liberal Tabara Vasilica
Vicovu De Jos Partidul National Liberal Carcea Gheorghe-Corneliu
Vicovu De Jos Partidul Ecologist Roman Carcea Vasile
Vicovu De Jos Candidat Independent Chifan Vasile
Vicovu De Jos Partidul Miscarea Populara Plesca Ionel
Vicovu De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tugui Constantin
Vicovu De Jos Partidul Social Democrat Tugui Vasile
Voitinel Partidul National Liberal Craciun Alexandru
Voitinel Partidul Miscarea Populara Hura Ion
Voitinel Partidul Social Democrat Plesca Maria
Volovat Partidul Miscarea Populara Covali Gavril
Volovat Partidul Ecologist Roman Dorobantu Mitica
Volovat Partidul National Liberal Hij Dragos
Volovat Partidul Social Democrat Vicol Ioan
Vulturesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciubotariu Corina-Elena
Vulturesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Craciun Ioan
Vulturesti Partidul Miscarea Populara Gabor Constantin
Vulturesti Partidul National Liberal Gradinariu Mihai
Vulturesti Candidat Independent Jipa Tiberiu-Petronel
Vulturesti Partidul Social Democrat Salamaha Cornel
Zamostea Partidul Miscarea Populara Cosovanu Petru
Zamostea Partidul National Liberal Haliuc Vasile
Zamostea Partidul Social Democrat Haliuc Vasile
Zvoristea Partidul Social Democrat Barariu Constantin
Zvoristea Partidul Miscarea Populara Chirila Liviu
Zvoristea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iavni Viorel
Zvoristea Partidul National Liberal Orhei Razvan

 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO