Perchezitii in Caras-Severin. Vizata este o retea de traficanti de tigari

60444777

In aceasta dimineata, in jurul orei 6, o echipa formata din politisti, jandarmi si mascati din Timis si Caras-Severin au dispus perchezitionarea a 14 locuinte din localitatile Bocsa si Oravita.

La urechile politistilor a ajuns faptul ca locuitorii din cele doua localitati aduceau ilegal in tara tigari din Serbia, prin vama Naidas. Pentru a nu atrage atentia, acestia nu aduceau tigari in cantitati mari. Un singur transport continea maximum un bax de tigari, pachetele fiind ascunse in diverse locuri in masina. Marfa ajungea pe pietele de desfacere din Timis si Caras-Severin.


In urma perchezitiilor, aproximativ 10 persoane au fost retinute si urmeaza a fi duse la sediul Directiei de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism (DIICOT) Caras-Severin.


In momentul de fata, cazul este instrumentat de reprezentantii DIICOT Timis si Politia Caras- Severin.
 

Articol recomandat de sport.ro
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Citește și...
Satul fantoma din Banat. Ultimul localnic s-a stins in secolul trecut, insa biserica are acoperis nou

Pierdut pe coama unui deal, Lindenfeld, un sat din Caras-Severin, isi duce vesnicia intr-o tacere apasatoare. Din cele 61 de case ridicate de o parte si de alta a drumului prafuit, doar trei mai au acoperis.

O „comoara” ascunsa din Banat, descoperita intamplator de doi fotografi. Ce masura a luat Parlamentul European

 Un loc desprins, parca din basme si descoperit, intamplator de 2 fotografi romani a fost, inclus recent de Parlamentul European pe lista, celor 28 de comori, ascunse ale Europei ce, trebuie vazute!

Ploile pun stapanire pe aproape intreaga tara! Ce judete din Vestul tarii sunt afectate de codul galben de precipitatii

 Vremea se strica in urmatoarele zile, anunta meteorologii, care au emis un cod galben de precipitatii insemnate cantitativ si instabilitate atmosferica, valabil pentru aproape toata tara.

Recomandări
Probleme de ultim moment la operațiunea de pe Dunăre. Lipsa documentelor pentru barje a dus la amânare

Vara lui 2026 se dovedește a fi una a încercărilor. Prognozele privind nivelul Dunării sunt din ce în ce mai pesimiste și pun presiune asupra intervențiilor planificate. 

Încă un val de aer fierbinte lovește România. Au fost 55 de grade la nivelul asfaltului în Timișoara. „Deci e teroare”

A fost a patra zi de foc și cod roșu în vestul țării, mai ales că s-au înregistrat și 40 de grade la umbră. Cei care au simțit că nu mai pot merge prin arșiță s-au oprit la punctele de hidratare ca să-și tragă sufletul.

Cât timp câștigă un șofer care circulă cu viteză peste limită față de unul care merge regulamentar. Concluziile unui studiu

Să apeși mai tare pe accelerație nu înseamnă neapărat că ajungi mai repede la destinație. Un studiu recent, bazat pe monitorizarea a mii de deplasări arată că timpul câștigat este, în medie, de doar un minut la o călătorie de aproape 50 de kilometri.